V prípade koronavírusu sme zatiaľ cestu “B” nespoznali. Neznamená však, že neexistuje – VIDEO

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Posledné týždne začali médiá plniť opätovné správy o koronavíruse. No tentokrát nie pozitívne, ale negatívne a najhoršie je, že pozitívni nemajú ani výhľad do minimálne najbližšej budúcnosti meranej v týždňoch.

Správy z Českej republiky, kde pribúdajú denne tisícky infikovaných ľudí až premiér Babiš musel uznať zlyhanie opatrení počas leta, neskutočné sprísnenie pravidiel obmedzujúcich šírenie koronavírusu vo Veľkej Británii, v Španielsku a neutíchajúci nárast infikovaných v Spojených štátoch amerických, v Brazílii, Indii a v ďalších krajinách neveštia nič dobré. Jednoducho druhá vlna je tu.

Mimoriadne intenzívne šírenie dezinformácií a odporu voči rúškam a ich používaniu spôsobili apatiu voči ochranným prostriedkom, ktoré nám nepochybne pomohli prvú vlnu zvládnuť až nepochopiteľne dobre. Treba si uvedomiť ale, že radosť končí. Štát si ďalšie uzatvorenie a v podstate odstavenie firiem až celej ekonomiky dovoliť nemôže a keďže ľudia u nás nemali možnosť spoznať ako vyzerá svet s tisícami infikovaných ľudí denne ľuďmi zomierajúcimi pre nedostatok lekárskej starostlivosti, minimálne trpiacich v nemocniciach na pľúcnych ventiláciách, majú tendenciu nákazu podceňovať, čo sa ale môže veľmi škaredo vypomstiť. Je potrebné uvedomiť si, že Slovensko sa vybralo určitou cestou a tú druhú jednoducho nepoznáme. Neznamená však, že neexistuje. A to je potrebné mať sústavne na pamäti.

Pripravili sme krátky video rozhovor s Filipom Tóthom zo Šintavy, človekom ktorý počas prvej vlny pôsobil ako dobrovoľník v štátnej karanténe zriadenej vo Veľkom Mederi. Išlo o jedno zo zariadení, kde končili repatrianti z iných krajín vracajúci sa na Slovensko počas prvej vlny epidémie. Filip sa niekoľko týždňov denne stretal priamo s možnosťou nákazy nakoľko sa pohyboval v prostredí karantény a teda bol s potenciálne infikovanými ľuďmi vo veľmi blízkom kontakte. Možno vás jeho názory na ochranu pred nákazou zaujmú a poučia.

Ďakujeme Filipovi za jeho účasť v štúdiu a skúsenosti.

 

 

- Inzercia -
 1. “Mimoriadne intenzívne šírenie dezinformácií a odporu voči rúškam…”

  Milý Filip, za celý čas, čo sa objavil vírus COVID 19 aj na Slovensku, neprehlušilo v médiách túto už (dez)informačnú kampaň nič, azda len správy krátko po vynesení rozsudku o nevine nad dvojicou Kočner&Zsuzsová. Odvtedy neprešiel deň, kedy by zverejňované počty nových prípadov neboli na titulkoch všetkých médií vrátane TV.
  Je veľkou chybou Filip, že si neuviedol aspoň niektoré z tých “dezinformácií” o ktorých tu hovoríš. Vývin tejto epidémie sledujem dosť podrobne. Vyjadrilo sa ku nej u nás doma, ale aj vo svete veľa odborníkov vzdelaných v medicíne, ale aj priamo v epidemiológii. A títo odborníci doložili svoje tvrdenia faktami, pričom vychádzali z celosvetovo dostupných štatistických údajov. Čo keby si sa Filip, zmienil o tom, prečo prezident Trump vystavil STOP-ku podpore WHO, alebo o tom, kto je najväčším finančným prispievateľom do WHO.
  Jednoducho, treba počítať s tým, že nie všetci obyvatelia rozvinutého sveta sú odchovaný na sene!

 2. K predchádzajúcemu príspevku len dodávam:
  že takí “odborníci” ako Filip, by urobili dobre, ak by sa oboznámili s u nás najvyššou právnou normou, a tou je Ústava SR. Veľmi presne a odborne to rozanalyzoval v rozhovore na TA3 ústavný právnik a sudca, Doc. Ján Drgonec tu:https://www.ta3.com/clanok/1192385/ockovanie-proti-covid-19.html?fbclid=IwAR0JEDXEUbkjWS5PllcPW-0nnQH8BYaLAAhlJcrPOBOM8d_9IdlSmE3Lrrc
  Stotožnil sa s právnickou analýzou exsudcu najvyššieho súdu (ktorý mimochodom v minulosti vyhral všetky konania voči nemu vedené) Dr. Harabína. V nej celkom jasne vysvetľuje v čom sú nariadenia hlavného epidémiológa Mikasa právne nulitné.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články