Zmeny pri organizácii hromadných podujatí

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

ÚVZ SR |MM|  Naďalej ostáva v platnosti obmedzenie hromadných podujatí na 500 osôb v jednom okamihu v interiéri a na 1000 osôb v exteriéri v jednom okamihu. V prípade kultúrnych a športových hromadných podujatí sa do týchto limitov započítavajú iba osoby v obecenstve.

V prevádzkach verejného stravovania (napríklad reštaurácie, bary, nočné kluby, pohostinstvá) sa nebudú sa môcť organizovať hromadné podujatia (diskotéky, tanečné zábavy a podobne). Toto obmedzenie sa netýka bežného poskytovania služieb v prevádzkach verejného stravovania. Pre svadby, kary a krstiny do 150 osôb platí výnimka. (Avizovaný limit 100 osôb sa pri súčasnom trende epidemiologickej situácie predpokladá od prvého októbra 2020.)

Výnimku zo zákazu majú hromadné podujatia, ktorých všetci účastníci budú mať v čase začiatku hromadného podujatia negatívny výsledok RT-PCR testu na COVID-19 nie starší ako 12 hodín.

V prípade sedenia sa naďalej odporúča zabezpečiť šachovnicové sedenie (s výnimkou osôb žijúcich v jednej domácnosti).

V prípade sedenia na športových hromadných podujatiach je organizátor povinný zabezpečiť sedenie obecenstva len v každom druhom rade.

Na kultúrnych a športových hromadných podujatiach nie je možné podávať občerstvenie.

V prípade hromadných podujatí organizovaných v exteriéri je organizátor naďalej povinný vyhradiť priestor hromadného podujatia a vyznačiť jeho vstup a výstup.

Situáciu v takzvaných „červených“ regiónoch môžu ďalej prísnejšími podmienkami upraviť príslušné regionálne úrady verejného zdravotníctva. Podrobnosti nájdete na stránke vášho regionálneho úradu. (http://bit.ly/zoznam_RUVZ)

Naším poslaním je chrániť vaše zdravie – pomôžte nám v tom.
#CHRANIMEVAS #ROR

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na socálnych sieťach!

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -