Zmeny pri organizácii hromadných podujatí

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

ÚVZ SR |MM|  Naďalej ostáva v platnosti obmedzenie hromadných podujatí na 500 osôb v jednom okamihu v interiéri a na 1000 osôb v exteriéri v jednom okamihu. V prípade kultúrnych a športových hromadných podujatí sa do týchto limitov započítavajú iba osoby v obecenstve.

V prevádzkach verejného stravovania (napríklad reštaurácie, bary, nočné kluby, pohostinstvá) sa nebudú sa môcť organizovať hromadné podujatia (diskotéky, tanečné zábavy a podobne). Toto obmedzenie sa netýka bežného poskytovania služieb v prevádzkach verejného stravovania. Pre svadby, kary a krstiny do 150 osôb platí výnimka. (Avizovaný limit 100 osôb sa pri súčasnom trende epidemiologickej situácie predpokladá od prvého októbra 2020.)

Výnimku zo zákazu majú hromadné podujatia, ktorých všetci účastníci budú mať v čase začiatku hromadného podujatia negatívny výsledok RT-PCR testu na COVID-19 nie starší ako 12 hodín.

V prípade sedenia sa naďalej odporúča zabezpečiť šachovnicové sedenie (s výnimkou osôb žijúcich v jednej domácnosti).

V prípade sedenia na športových hromadných podujatiach je organizátor povinný zabezpečiť sedenie obecenstva len v každom druhom rade.

Na kultúrnych a športových hromadných podujatiach nie je možné podávať občerstvenie.

V prípade hromadných podujatí organizovaných v exteriéri je organizátor naďalej povinný vyhradiť priestor hromadného podujatia a vyznačiť jeho vstup a výstup.

Situáciu v takzvaných „červených“ regiónoch môžu ďalej prísnejšími podmienkami upraviť príslušné regionálne úrady verejného zdravotníctva. Podrobnosti nájdete na stránke vášho regionálneho úradu. (http://bit.ly/zoznam_RUVZ)

Naším poslaním je chrániť vaše zdravie – pomôžte nám v tom.
#CHRANIMEVAS #ROR

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články