Výsledky rokovania dnešného Ústredného krízového štábu

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Informácie z ústredného krízového štábu:

 • pri interiérových podujatiach je maximálny limit 500 ľudí, v exteriéri 1000 osôb (počítajú sa len diváci),
 • kultúrne podujatia vrátane konferencií: v červených regiónoch sú odstupy v sedení – diváci budú sedieť v každom druhom rade,
 • športové podujatia: v zelených regiónoch diváci sedia v každom druhom rade, v červených regiónoch v každom štvrtom rade,
 • zakazuje sa podávanie občerstvenia,
 •  platí prísne dodržiavanie nosenia rúšok a hygieny rúk.
 • Česká republika sa vzhľadom na vážny pandemický vývoj stáva červenou krajinou
 • Rakúsko a Maďarsko zatiaľ zostávajú zelené
 • Pre Ukrajinu sa budú sprísňovať pravidlá v najbližších dňoch
 • Medzi bezpečné krajiny sa zaradí Švédsko, Bulharsko a Kanadu. V čakacom režime na takéto preradenie zostávajú Belgicko, Holandsko a Portugalsko.

Ktokoľvek sa vráti z územia Česka s výnimkou pendlerov do 30 km od najbližšieho hraničného priechodu, študentov, pedagógov, výskumníkov, zdravotníkov, poľnohospodárov, sociálnych pracovníkov, pracovníkov v kritickej infraštruktúre, niektorých športovcov a umelcov (vraciame sa k výnimkám z jari – presnejšie budú definované v uznesení ÚVZ) musí prísť buď s negatívnym testom nie starším ako 72 h., alebo prostredníctvom formuláru e-hranica nastúpiť do 5 dňovej domácej karantény a následne byť testovaný. Toto sa bude kontrolovať prostredníctvom námatkových kontrol, aj tzv. “trackovania” mobilných telefónov.

Možnosť výberu 72 h. negatívny test vs. karanténa a testovanie budú umožnené pre všetky krajiny EÚ.

Do platnosti to vstúpi OD PIATKA 18. septembra 2020.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
 1. Načo je dobré toto nekonečné obmedzovanie, zákazy a príkazy? Korona nazmizne. Ľudia sa s tým budú musieť naučiť žiť. Bez ohladu nato, čo všetko sa kr. štáb rozhodne zakázať.

 2. prečo nezakážu dýchať? nedýchaš, nešíriš a ani sa nenakazíš.jednoduché a nepotrebuješ ani rúško 🙂

 3. Kktizmus ala Šašovič..
  Práve galantský okres dopláca na import nákazy zo zahraničia, najme od pracovníkov z Ukrajiny a oni idú blokovať ČR, zatiaľ čo na obmedzenia týchto bacilonosičov sa stále čaká. Fakt vtipné..

 4. Tiež nechápem prečo majú problém uzavrieť hranice s Ukrajinou. Vedia o tom, na konzíliách debatujú desiatky hodín a nič. Zaspatí, zabrzdení. Neviem si to vysvetliť. S čím majú problém? Čudujú sa, že im nefungujú opatrenia. A čo je na tom čudné? Celé leto odignorovali, pritom už začiatky augusta sa to začalo kaziť. A cakaliiii do septembra. Teraz im nejde do hláv prečo to nefunguje. Lebo sa neskoro zobudili. Jednoduchá odpoveď.

 5. Polemiky o epidémii spôsobené COVD-19 sa stále viac a viac rozchádzajú. A stále viac a viac sa javí byť reálnejšia tá verzia, ktorá vychádza zo skutočných a merateľných údajov a nie takých ktoré tu nezodpovedne rozširujú úplatné médiá hlavného prúdu a strašia tak národ. Kto má len trochu bližšie k logickému mysleniu a vedeckým postupom práce (kde sa hodne využívajú pravdivé štatistické údaje) pochopí, o čom je nižšie uvedený článok. Len pozor prosím, zverejnil ho portál, ktorý má aj dosť odporcov, pre svoju „politickú nekorektnosť “ !!! Pre mňa je vždy viac dôležité to ako sa k výsledkom dopracoval autor ako to kto je autor! Rezervujte si na jeho prečítanie troška málo viac času.

  https://www.badatel.net/definitivny-dokaz-ze-covid-19-je-menej-smrtelny-ako-chripka/

 6. stále vás baví porovnávať covid s chrípkou? prečo asi koronavírus dostal svoje vlastné meno a číslo a chrípka nie? No prečo asi

 7. sa neda spoliehat na dnešné štatistiky lebo sú zkreslené. Od vtedy čo sa čísla zastavili v číne sa ani o viac nepohli podla štatistiky , nepriznali? ale hlavne že sa písalo, že sa u nich objavila dalšia vlna šírenia. Dalšia vec, od decembra som sledoval štatistiky hopkinsonovej univerzity a WHO (World health organization), ktorá celosvetovo sledovala čísla nakazených, uzdravených a mŕtvych a od času kedy trump zastavil spoluúčasť usa na financovaní tejto organizácie a doslova odstrihol spoluprácu s who, sú tam tie štatistiky prispôsobené prioritne len pre USA. To znamená, že ak si to zoberieme z globalnej perspektívy, tak asi od mája sme slepý celosvetovo. Badatel je konšpirátor a vychádza z naších súčasných śtatistík, ak vravi že covid je slabsí oproti chrípke o nejaké 3 %, tak musíme si uvedomiť, že u nás na svk sú najmenšie čísla , pretože sme zažili razantné a rýchle opatrenia. Podla mna by badatel mal urobiť ešte jednu tabulku a nasimulovat čísla v prípade, že by opatrenia nikdy neboli alebo by prišli oveľa neskôr.

 8. potom by sme mohli začať uvažovať, či je slabší ako chrípka. Ja som si robil štatistiku ešte v marci, v rámci číny. Vyšlo mi , že covid ( vtedy ešte nemal meno) je 10-nasobne smrtelnejsi ako chrípka. Ale čo už. Vždy sa tu najde múdrosráč, ktorý by výtal covid aj s kvetinami v ruke, že sin.

 9. Pan Dr Krčmery povedal ze príde, jún, júl a choroba skape. Že vraj ľudia pôjdu na dovolenky. Ľudia šli na dovolenky vrátili sa z dovolenky a priniesli zo sebou aj covid ako darček. Takže kto nesie zodpovednosť za šírenie covidu, je predsa jasné.

 10. ale Bielorusi su odolnejší,každy den mnohotísícove demonštracie ,ruška malokto a Covid nič.Ved ked nerešpektuju Lukašenka,mala by ich vyzvat demokraticka opozícia, aby nosili ruška a dodržiavali rozostupy

 11. Tu už môžu naozaj všetci doktori, epidemiológovia a štatistici sveta vrátiť diplomy, pretože týpek, ktorý sa ani nedokáže pod svoj článok podpísať si to dokáže spočítať lepšie …A ešte ma tie gule, aby to pomenoval „definitívny dôkaz“😀

 12. …ja len cakam, kedy, aj napriek tomu, ze covid je vymysleny, ho zacnu na badateloch liecit bazenovou chemiou.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
Predchádzajúci článokĎalší tréningový deň za nami
Ďalší článokMEDISAFCUP 2020

Ďalšie články