90 ročnej Marte pomáhal niekoľko rokov. Nakoniec ju pripravil o desaťtisíce

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

KR PZ Trnava |MM| Polícia ho obvinila zo zločinu podvodu.

57 ročný Michal sa zoznámil s Trnavčankou pred niekoľkými rokmi cez podomový predaj. Osamelej žene bez rodiny sa potom niekoľko krát do roka ozval. Občas jej nakúpil, ona mu niekedy požičala peniaze. Išlo o sporadické návštevy. Intenzívnejšie sa začal ozývať posledný rok. Koncom augusta ju dokonca navštívil s notárkou. Za jej účasti staršia pani podpísala generálnu plnú moc a došlo k overeniu jej podpisu. Muž tým získal právo disponovať so všetkými úsporami, ktoré staršia pani mal. Peniaze, ktoré mala na účte, začal postupne vyberať. Zaplatil z nich dlhy, niektoré stavil v stávkových spoločnostiach. Z účtu previedol na svoj účet viac ako 50 tisíc eur a v prípade, že by sa mu podarilo predať aj cenné papiere, ženu mohol pripraviť o ďalších takmer 60 tisíc eur. 
Obvinený sa ku skutku priznal a časť peňazí vrátil.

Zákon stanovuje za podvod na chránenej osobe trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov.

Polícia upozorňuje najmä príbuzných seniorov, aby ich v našom mene vystríhali. Nie každá pomoc je nezištná. Niektoré osoby sú v prvej chvíli ochotné urobiť pre osamelého človeka čokoľvek, aby si získali jeho dôveru. Nakoniec sa neštítia pripraviť ich bez pocitu viny o celoživotné úspory a o domy nad hlavou.

- Inzercia -
  1. Je veľmi ťažko odhadnúť pohnútky človeka, ktorý vám ponúka pomoc. Môže to byť nezištná pomoc, ale aj kalkulácia. Nikto z nás nemôže povedať, že sa mi to nemôže stať. Aj najopatrnejším ľuďom sa to už stalo. Možno aj keď pomoc prijmeme, nehovoriť o peniazoch, o úsporách. Preto by nemali mať ľudia doma veľkú hotovosť a nedávať splnomocnenie na výber peňazí, iba najbližším, ale aj to sa stáva, že aj tí niekedy sklamú. Asi pred podvodníkmi sa ťažko ubrániť. Tí majú navrch.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články