Premiér Igor Matovič navštívil Múzeum holokaustu v Seredi

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Dňa 8. septembra navštívil Sereď predseda vlády Igor Matovič, ktorý v rámci návštevy prijal pozvanie aj do múzea holokaustu. V sprievode Pavla Mešťana riaditeľa Múzea židovskej kultúry v Bratislave a Martina Korčoka riaditeľa múzea holokaustu v Seredi si prezrel jednotlivé baraky a vystavené exponáty. Spolu s premiérom múzeum navštívil aj minister financií vlády SR Eduard Heger a predseda TTSK Jozef Viskupič.

„Považujem za veľmi dôležité prísť na toto miesto v dobe, kedy si mnoho ľudí na Slovensku myslí, že holokaust bol iba výmysel. Aby sa niečo podobné už nezopakovalo, treba si históriu pripomínať, treba sa ospravedlniť preživším zato, že sme si pred 80-timi rokmi zakrývali oči a mysleli sme si, že keď nám je lepšie ako druhým štátom v okolí, tak nebudeme pozerať na cenu, ktorú sme zato zaplatili, “ povedal Matovič.

Jeho slová doplnil predseda TTSK Jozef Viskupič: „Dnes odznelo veľa silných slov ale najsilnejšie boli, že sa treba ospravedlniť, treba sa poučiť a pripraviť budúcu generáciu na to, aby podobné chyby z minulosti neboli zopakované.“

Múzeum vzniklo v priestoroch bývalého pracovného a koncentračného tábora. Tábor v Seredi predstavuje jediný autentický pracovný a koncentračný tábor z obdobia druhej svetovej vojny na území Slovenska. Múzeum zároveň slúži aj ako pamätník všetkých zavraždených Židov zo Slovenska, pričom ním prešlo v rokoch 1941 až 1945 približne 16 000 Židov, z ktorých väčšinu zavraždili počas holokaustu.

 

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na socálnych sieťach!

- Inzercia -

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -