Nehnuteľnosti ako úplatok

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Vyšetrovateľ národnej kriminálnej agentúry obvinil tri fyzické a jednu právnickú osobu z korupcie. Ide o protikorupčnú akciu „Obuvník“. Developeri mali dať úradníkovi, ako úplatok, nehnuteľnosti.

V rokoch 2015 až 2019 v obci Kvetoslavov developeri realizovali výstavbu rodinných domov. Zamestnanec stavebného úradu mal za vydávanie stavebných a kolaudačných rozhodnutí prijať od nich úplatok. Za to, že budú rozhodnutia v súlade s ich záujmami mu mali dať stavebný pozemok a novostavbu rodinného domu v celkovej hodnote najmenej 100.000 eur.

Vyšetrovateľ obvinil úradníka zo zločinu prijímania úplatku  a ďalšie dve osoby spolu s jednou firmou z prečinu podplácania.

Úradníkovi hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody na päť až 12 rokov. Zvyšným dvom osobám na dva až päť rokov. Stíhaní sú na slobode. Obchodnej spoločnosti hrozí samozrejme jej zánik.

 

zdroj: Polícia SR

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
  1. …… to akože všade špina…..pred týždňom som bola s otcom riešiť jednu vec ohľadne listu vlastníctva ….po smrti mamy,necelé dva mesiace a tá ………..BEZ KOMENTU pani sa nás pýta akože tam máme trvalé bydlisko …..že hm a čo akože máte v pláne spraviť s tou nehnuteľnostou……..takú by som jej jebla……bez chrbtovej kosti ……natoto nemam slov ……mestské zastupupiteľstvo mesto SERED……Sorry dosť od veci…ak to sem nepatrí,zmažte…

  2. Položená otázka, ktorá niekedy zaznela v Starom zákone a platí aj dnes : nájde sa aspoň desať spravodlivých? Asi nie. Škoda. Bol by to zázrak.

  3. Obchodná spoločnosť bude zrušená ex offo a následne si zriadia novú. Či už na seba alebo na iných. Je podľa legislatívy korupciaúuplácanie majetkovou trestnou činnosťou alebo nie?

  4. Tak ako bola spustená tzv. privatizácia, presnejšie povedané rabovanie, rozkrádanie a rozpredávanie, tak to pokračuje 30 rokov a bude to pokračovať i naďalej, pokiaľ bude čo. Veď bol niekto trestne stíhaný za korupciu, bola niekomu udelená náhrada škody ktorú spôsobil? Nič také. Keď sa niečo prevalí, počujeme, že neporušil zákon. Ale aký? Vôbec aj nejaké existujú? Koľko rozostavaných diaľnic, tunelov … Keby sa vyčíslili škody spôsobené našimi politikmi a pripočítal rozkradnutý a rozpredaný majetok i najbohatšie krajiny by boli oproti nám ako chudobný príbuzný. A aby sme prežili, narastajú nám iba dlhy.

  5. Ak mu aj nejakou náhodou dokážu vinu, dom s pozemkom už budú prepísané na ženu alebo deti alebo vnuka.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články