Polícia udelila 150 pokút za nenosenie rúška

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Polícia počas prvých dvoch septembrových dní uložila 150 blokových pokút v spoločnej hodnote 3 140 € za nenosenie rúšok na miestach, kde je to povinné a 12 oznámení postúpila na Úrad verejného zdravotníctva. Z celoslovenského hľadiska ide o nízke čísla, čo svedčí o pokračujúcej disciplinovanosti občanov SR. Ďakujeme!

– – –

Dňa 03. 07. 2020 bolo vydané opatrenie Úradu verejného zdravotníctva SR pri ohrození verejného zdravia pod číslom OLP/5453/2020, kde je uvedené, že všetkým osobám sa zakazuje s účinnosťou od 04. júla 2020 od 06.00 h do odvolania vychádzať a pohybovať sa na verejnosti v priestoroch interiérov budov a v prostriedkoch verejnej dopravy bez prekrytia horných dýchacích ciest (nos, ústa) ako je napríklad rúško, šál, šatka, pričom v opatrení sú uvedené výnimky, na ktoré sa toto opatrenia nevzťahuje.
Dňa 28. 08. 2020 bolo vydané ďalšie opatrenie Úradu verejného zdravotníctva SR pri ohrození verejného zdravia pod číslom OLP/6848/2020, ktorým sa mení opatrenie ÚVZ SR č. OLP/5453/2020.

V prípade, že hliadka Policajného zboru zistí porušenie uvedeného opatrenia, uloží konkrétnej osobe za priestupok na úseku civilnej ochrany podľa § 32 ods. 1 písm. a) zákona č. 42/1994 Z. z. o civilnej ochrane obyvateľstva v znení neskorších predpisov v blokovom konaní pokutu do výšky 1000 €, resp. v odôvodnených prípadoch oznámi predmetné porušenie zákona na príslušný okresný úrad, kde je možné uložiť pokutu počas mimoriadnej situácie až do výšky 1659 €.

zdroj: Polícia SR

 

- Inzercia -
 1. Je medzi nimi aj pán premiér, alebo sa to jeho netýka? Vodu káže, víno pije. Čo si o sebe myslí, nad čím sa nafukuje?

 2. A ako to teda je ak vojde zakaznik do prevadzky a nema rusko a vtom tam pride aj kontrola. Kto dostane pokutu ? Prevadzkovatel alebo ten zakaznik co nemal rusko ?

 3. dotaz 4. septembra 2020, 16:44 Igorkovi tú pokutu nevedia doručiť,kedže býva v neskolaudovanom dome :).no žial je to stále rovnaké,nie sme si všetci rovný

 4. do predajne vošiel zákazník pod vplyvom alkoholu, nedal si vysvetliť, že musí mať rúško, začal sa tam rozdrapovať, podala som mu tovar aj za cenu, že akurát príde kontrola.
  Čo mám spraviť v takomto prípade, ak zavolám políciu, zatiaľ zmizne, ak bude nakupovať, príde kontrola, dostanem aj ja pokutu ?
  Smutné na tejto veci je aj to, že niektorí ľudia striehnu, potom volajú na hygienu, udávajú, to sme dopadli, zas je len jeden meter na živnostníkov, ktorí sa ešte nespamätali z karantény, a musia si dávať pozor aj na udavačov

 5. Tie kurvy chodia kontrolovať aj natajňáka, z ničoho nič vytiahne preukaz a už jebe pokuty jedna radosť 😡

 6. tu uz nejde ani tak o koronu, ako o nariadenie…

  a igorko “prazdnu spajzu” nejako musi naplnit, aby mal z coho svojim ludom rozdavat..
  Radio uz nakrmil, dalsie aby drzali hubu dostali tiez, pravne sluzby…

 7. My mame hlavne staršich chrániť a starý dedo ide do lidlu bez rúžka a tie pokuty pre živnostníkov .Ja ako predavačka v obchode musím chránit seba ale aj zákazníkov a musím upozornovať na rúžko ,pritom to na dverách je napísane …niektorí sú asi analfabeti,ako Matovič tie jeho výhovorky , do kedy budeme my Slováci takí hlúpi že veríme najväčším zlodejom

 8. Sme hlúpy a slabý národ ak si takto necháme na svoje ľudské práva a slobody šliapať zopár hlupákmi /amatérmi/. Deti si necháme dusiť v triedach. Necháme si bezdôvodne nasadzovať psie náhubky. Platiť pokuty ŠTB komandu. Navzájom sa nahlasujeme za nenosenie rúška, ako hyeny! Zobudťe sa ľudia

 9. Tazko dnes hovorit o ucinnosti opatreni. Odbornici tvrdia, ze ruska su vhodnymi a ucinnymi opatreniami. Je to tak? Asi ukaze az buducnost.

  COVID 19 nie je nezmysel a podcenuju ho len ludia, ktori sa s nim nedostali do kontaktu. Tak ako naslapne miny, bojove nervovo paralyticke latky, bomby “zabudnute” islamistami v batohu v meste, buse ci restauracii, alebo “len” bezna rakovina a pod…

  Koronavirus paralyzoval svet. Nie Slovensko, Europu, ale skutocne cely svet. A nie len tak zo srandy. Ide o realnu hrozbu a na ochorenie zomieraju desiatky tisic ludi.

  Dnes sa konkretne nam moze zdat, ze opatrenia su prehnane. Ale hodnotili by sme ich tak, keby sme mali denne tisice nakazenych a mreli by nasi blizky?

  A neprijali by nase sucasne vysledky aj s opatreniami v USA, Brazilii, Indii?

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články