Začiatok školského roka v Pate

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Dnes sa začal nový školský rok 2020/2021. V Pate zasadlo do školských lavíc v základných školách celkovo 244 žiakov, z toho 30 prváčikov.

Máme za sebou školské prázdniny, pekné slnečné leto plné zážitkov, oddychu a milých spomienok. Mnohí z nich dokážeme čerpať energiu a silu na nasledujúce desaťmesačné obdobie, ktoré nás čaká.

Opäť začíname nový školský rok, tentoraz netradične, poznačený koronakrízou a protiepidemiologickými opatreniami. Musíme veriť, že nebudú  prekážkou a dovolia nám – učiteľom tráviť spoločné chvíle a celé vyučovanie s deťmi v škole.

Škola je ako vždy o tomto čase pripravená na to, aby privítala svojich školákov. Na všetkých žiakov sa tešia ich učitelia, ktorí pripravili a vyzdobili triedy a chodby a taktiež celý personál, ktorý sa postaral o drobné opravy a čistotu všetkých priestorov.

Zvlášť sa tešíme na deviatakov, pre ktorých bude tento školský rok posledný v škole a osobitne vítame medzi nami prváčikov, pre ktorých bude tento školský rok prvý v ich nasledujúcom školskom živote.

Chcem poprosiť všetkých žiakov a rodičov, aby boli dôslední a dodržiavali potrebné opatrenia a určite to spolu zvládneme. Prajem našim žiakom šťastný a úspešný školský rok“- vyznelo na začiatku školského roka v Pate z príhovoru riaditeľky školy Mgr. Jany Martinkovej

Začiatok školského roka je poznačený vírusom COVID-19, preto sú žiaci druhého stupňa povinní nosiť rúška, pre žiakov prvého stupňa majú rúška iba odporúčací charakter. Povinné je pri vstupe do budovy merať teplotu a použiť dezinfekciu.

Každý žiak musel pri príchode do školy odovzdať vyhlásenie, v ktorom rodič informuje o tom, či žiak vycestoval v termíne od 17. augusta do 1. septembra mimo územia Slovenska a tiež, či sa dieťa v danom čase zúčastnilo na hromadnom podujatí. V prvých týždňoch sa školáci musia vzdať aj obľúbených predmetov. Napr. do 20. septembra nebudú môcť využívať počas hodín telesnej výchovy priestory telocviční, cvičiť sa bude môcť iba vonku a nebudú sa môcť využívať ani kryté bazény.

- Inzercia -
- Inzercia -
  1. Rúška dole!!!! zobudte sa rodičia a učitelia.. rodičia netýrajte svoje deti žiadny vírus neexistuje! nenechajte sa ovládať štátom robia si z nás otrokov a debilov!

  2. Je to chore, takto stresovat deti, lebo nejaka skurv—a elita nakaze ruska,paniku s COVID19 pritom ide len o to ako polozit svetovu ekonomiku a nastolit celosvetovu vladu.

  3. Spametajtesa sedlacy vírus Civic 19 je vážne nebezpečný budete plakať až vám nekdo zomrel v rodine

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -