Pietny akt kladenia vencov v Seredi pri príležitosti 76. výročia SNP

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Pri príležitosti 76. výročia SNP sa dňa 27. augusta v Seredi konal pietny akt kladenia vencov. Slávnostný ceremoniál sa uskutočnil v mestskom parku pri Pomníku hrdinov Slovenského národného povstania. Pietneho aktu sa zúčastnil primátor mesta Sereď Martin Tomčányi, viceprimátor Ľubomír Veselický, zástupcovia mesta a Ženijného práporu v Seredi, členovia Únie vojenských veteránov, členovia Základnej organizácie Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov, Zväzu vojakov SR – Klub Sereď, OZ Rozkvet, Denného centra pre seniorov, občania mesta a iní hostia.

29. augusta 1944 s platnosťou od 20. hodiny podplukovník Ján Golian vydal rozkaz „Začnite s vysťahovaním“, čo bolo heslo dohodnuté na začatie povstania. Centrom povstania bola Banská Bystrica. Boje odvtedy pokračovali proti nacistom až do oslobodenia krajiny na jar 1945. Práve 29 august je veľkým medzníkom slovenskej histórie, teda i jej súčasnosti.

Tento dátum si aj v Seredi pravidelne pripomíname pietnym aktom. Zhromaždení položením vencov k pamätníku vzdávajú poctu a vďaku všetkým, ktorí počas Slovenského národného povstania a v období II. svetovej vojny položili svoje životy za našu slobodu.

 

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články