V Minsku sa o 15:30 h začína ďalšia veľká demonštrácia. Masy ľudí žiadajú odstúpenie Lukašenka a slobodné voľby.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

V Minsku sa o 15:30 h začína ďalšia veľká demonštrácia. Masy ľudí žiadajú odstúpenie Lukašenka a slobodné voľby.
Zhromaždeniu predchádzalo mohutné zastrašovanie zo strany štátu. Diktátor si navliekol uniformu a šiel k armáde pozbudzovať na tvrdý zásah. Obvinil protestujúcich, že vytvorili fašistické bojové skupiny. Šéf armády vyhlásil, že demonštrácia je ilegálna a jeho vojaci budú strieľať. Policajti pristavili do centra hlavného mesta nákladiaky, ktorými naposledy odvážali zatknutých. Tajná služba si pristavila neoznačené mikrobusy s tmavými sklami. Polícia zablokovala prístupové cesty do Minska a nepúšťa ľudí z vidieka do mesta, aby sa nemohli zúčastniť na podujatí. Zavreli aj stanice metra, takže ľudia musia šliapať peši, a tak pôjdu aj nazad večer domov… Fízli budú na nich ľahšie v uliciach poľovať.
Veľký rešpekt všetkým desaťtisícom, ktorí napriek všetkému prišli a stále prichádzajú. Riskujú doslova život aj zdravie, lebo diktátor je zrejme rozhodnutý protesty zlikvidovať za akúkoľvek cenu.

Zdroj: FB

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na socálnych sieťach!

- Inzercia -
  1. Rovnaký scénar ako na Ukrajine, ako aj všade, kde mimovládky, a iní darmožráči a príživníci potrebujú nahnať do ulíc ovce a zvrhnúť režim, ktorý nevyhovuje „potrebám“ a záujmom západu. Ako aj u nás. Toľko bojovníkov za slobodu, čo sa u nás vyrojilo, uff kde sa aj vzali? Ale voľby dopadli podľa predpokladov, len škoda, že nie pre Slovákov. A pre Bielorusov sa chystá zrejme rovnaký osud. Dosadíme si „správne“ vyškolenú postavičku a pôjde po ruke. Čo znamená, dovoliť západným konzorciám rozkradnúť celý priemysel, povoliť základne NATO a samozrejme robiť štvavú politiku voči Rusku ako to robia aj poslušní Ukrajinci, ktorým je po majdane bohovsky. Že z výplat nedokážu pomaly vyžiť, nevadí. Ale sú slobodní a demokratický 😀 Takže držím palce Bielorusom aby mali aspoň oni štipku zdravého rozumu a vyhnali stade všetky mimovládky, neziskovky a komplet všetkých „západných“ dobrodincov, ktorým ide len o blaho a prosperitu bieloruského národa.

  2. Relácia..Reporteri ČT..tam rozprával prepustený zamestnanec bieloruskej televízie,ktorý hovoril,že ľudia sa tam po ekonomickej stránke nemajú až tak zle,pracujú,dostávajú pravidelný plat,takisto sa tam dajú kupiť zahranične autá…

  3. Dnes som čítal komentár jedného nášho ministra na dianie v Bielorusku. Vraj ako tam môžu byť platení štváči, veď v takej centralizovanej krajine to nie je možné… Zaujímavá myšlienka… A vraj jednotky NATO sú v blízkosti Bieloruska z dôvodu obrany… Dobré… Takže ja pôjdem o tri činžiaky ďalej, postavím sa pred vchodové dvere môjho nepriateľa a keď sa spýta čo tam chcem, tak mu poviem, že som sa prišiel brániť. Na dnes mám už dosť internetu… 🙈

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -

Ďalšie články