O tuneli v tuneli

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Marek Belák / Na Višňovom sa za dlhé roky fingovanej výstavby nabalila smerácka betonárska partička od Širokého po Remetu. Aj politici si dobre načreli. Počiatek má chalupu pri mori (dodnes), Vážny zinscenoval najdrahšie mýto a je riaditeľom Sociálnej poisťovne (dodnes). Kradlo sa, aj keď bol už tunel prekopaný a nevedeli ho dokončiť. Dali naň desaťnásobne predraženú mrežu.

Najnovšia správa Národnej diaľničnej spoločnosti hovorí, že sa blížime do finále. Už vybrali troch možných stavebníkov, ktorí preukázali schopnosť dokončiť nešťastný úsek Lietavská Lúčka – Dubná Skala s tunelom Višňové do konca roka 2023.

  • Združenie METROSTAV – D1 Lietavská Lúčka – Dubná Skala vrátane tunela Višňové (Metrostav DS a.s. Slovensko, Metrostav a.s. Česko)
  • Združenie D1 STRABAG – DOPRASTAV – VÁHOSTAV – TuCon (Strabag s.r.o. Slovensko, Doprastav a.s. Slovensko, Váhostav – SK a.s. Slovensko, TuCon a.s. Slovensko)
  • SKANSKA – VIŠŇOVÉ (Skanska SK a.s. Slovensko, Skanska a.s. Česko, Skanska S.A. Poľsko)

Trochu zvláštne vyzerá účasť sprofanovaného Váhostavu a najmä to, že v zahraničí úspešný staviteľ tunelov TuCon sa s nimi dal dokopy. Novinári sa už dávno mali pýtať, o čo ide?

Najbližšie kroky sú jasné. Vybrať víťaza. Konzorciá predstavia konkrétne technické riešenia na dostavbu úseku. Po ukončení súťažného dialógu budú vyzvané na predloženie konečných ponúk, zahŕňajúcich aj cenu. Tá je odhadnutá na 260,9 milióna eur. Len dostavba!

Kto si už dnes spomenie, že prvý kameň poklepal Mečiar v máji 1998. Druhý Fico pred voľbami 2010. Že Počiatek dal v roku 2014 spraviť celý úsek kamošovi Remetovi za 410 miliónov. Vtedy suverénne najdrahšej ponuke. A že ten sa zmluvne zaviazal úsek s tunelom odovzdať na konci roka 2019. Za jeho „neschopnosť“ teraz doplatíme ďalších 260 miliónov. Bolo by fajn preveriť, či tiež nemá haciendu niekde na Azúrovom pobreží. Alebo to z neho vytĺcť v base.

- Inzercia -

Zmluva s víťazným konzorciom sa má podpísať do konca tohto roka. Dielo musia odovzdať motoristom do užívania najneskôr v decembri 2023. Hrozí iba jedna vec. V roku 2022 budú parlamentné voľby. Ak sa vráti Hlas podobný Ficovi k ministerstvu dopravy, tak to bude koniec. Alebo znovu nejaký Počiatek.

Motoristi v Turci sa aj v prípade dokončenia Višňového môžu obávať ešte čohosi. V roku 2024 sa celý lievik od Dubnej Skaly posunie o 16 km na východ. Ku Krpelianskej priehrade. A to bude masaker na dlhé roky, lebo okolité obce sa zbláznili a spolu s ekoteroristami torpédujú výstavbu tunela Korbeľka. Však pochopia, keď tam začnú pribúdať nehody, ako pod Strečnom.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

Ako sa Vás dotklo zdražovanie a inflácia a čo si myslíte o blízkej budúcnosti?

môžete vybrať max. 2 odpovede

- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Bol niekto braný na zodpovednosť? P. Široký, ktorý okradol polovicu obyvateľov Slovenska spolu s Koženým pri prvej privatizácie /rabovania/ a ostatní boli vykopnutí „výš“. Naďalej zastávajú vysoké posty, alebo vegetujú v zahraničí. Dostali ďalšie príležitosti. Však sa rozum pozastavuje nad tým, aby jeden človek bol ministrom financií, potom dopravy. Politika -patent na rozum. Ešte ani jeden nedokázal vytvoriť pracovné miesta, ale dotiahnu sem tzv. zahraničných investorov, ktorí drancujú náš štát, a oni budú zakladať stovky politických strán financovaných zo štátneho rozpočtu. Aby sa ako tak doplnila štátna pokladňa, siahnu na obyčajných ľudí, ktorí takmer pracujú zadarmo, lebo štát im siaha na mzdy, na úroky v bankách, na zvyšovaní cien…
    Dokedy to tento národ bude trpieť? Myslím, že raz aj tomuto „holubičiemu“ národu prejde trpezlivosť.

  2. Smer=zlodejska skurvena komunisticka mafia,meciarove skurvene zdegenerovane deti!!!!!!….najhnusnejsiu smrt vam zelam vsetkym!!!!!!…narezat rany po celom tele a sypat do nich sol,korenie,chili,habanero….

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články