Minister Budaj: Príbeh boja za slobodu a vzdoru proti okupácii si musíme navždy pripomínať

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Minister životného prostredia Ján Budaj si spoločne s poslankyňou Národnej rady SR Annou Remiášovou uctili obete okupácie Česko-Slovenska vojskami Varšavskej zmluvy. Zároveň predstavili návrh, aby sa pamätným dňom stal 21. august – Deň obetí okupácie Česko-Slovenska v roku 1968 a 21. jún – Deň odchodu okupačných vojsk sovietskej armády z Česko-Slovenska v roku 1991.

Minister Budaj v tejto súvislosti zdôraznil: „Tak, ako sa pred viac ako polstoročím lámali dejiny v Česko-Slovensku, tak sa dnes lámu v Bielorusku. Aj moju generáciu bili vlastní. Tí, čo mali chrániť bezpečnosť ľudí, chránili komunistickú stranu a režim totality. Tým istým si prechádza Bielorusko, kde tiež namiesto slobodného a demokratického volania po zmene udierajú obušky. Boj za slobodu a dôstojnosť si musíme na Slovensku navždy pripomínať.“

Pamätný deň obetí invázie 1968

Gepostet von Ministerstvo životného prostredia SR am Donnerstag, 20. August 2020

- Inzercia -

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na socálnych sieťach!

- Inzercia -
 1. Sovietcke vojsko odišlo americké sa nasťahovalo úžasná demokracia. Pan Budaj starne.

 2. Pan Majko viete kto zavraždil Kuciaka užasná demokracia. Demokraciu musia spravovať skutočne ľudia, nie špinavé zlodejske hovädá tužiace po majetkoch za každú cenu.

 3. Anonym 24. augusta 2020, 0:32 – vychadzajuc z logiky Vasho myslenia si teda mam mysliet, ze podpalenie mojho auta a moje zastrasovanie ma na krku tiez uzasna demokracia?

  NIE !! Moje auto podpalil zmrd, ktory ani len netusil komu a preco ma nove auta znicit.
  A jeho podpalenie OBJEDNAL nasobkami horsi a pre spolocnost podstatne NEBEZPECNEJSI zakerny a uchylny jedinec, ktoremu moznost takto rozmyslat a konat doniesla demokracia. Vsetko ostatne ma v genoch rovnako, ako potkan, jeho potkani predkovia a ostatni obdobne rozmyslajuci jedinci mysliaci si, ze ked uz maju moc a peniaze, mozu vsetko.

  Takze demokracia dala niektorym ludom moc a peniaze. Charakter a geny maju po predkoch.

  Takyto clovek nesie konkretne meno a priezvisko. A to je dolezitejsie, ako to strelcove, alebo toho, kto ten benzin kupil a skrtol zapalkou…

  Je len na nas obcanoch, ako demokraciu vyuzijeme a akych ludi s menami a priezviskami si kam zvolime. Aby uz neboli zavrazdeni novinari a aby nemali podpalene auta.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -