FK Šoporňa – FC Pata 3 – 3 (1 : 2) p. k. 1 : 3

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Včera sa odohrala podstatná časť futbalových zápasov 2. kola Pohárovej súťaže Slovnaft cup 2020/2021. Zatiaľ čo niektoré mužstvá (hlavne Fortuna ligové) mali z dôvodu pandémie odložené zápasy, väčšina pohárových zápasov, hlavne v nižších súťažiach, sa odohrala.

Na ihrisko v Šoporni zavítali futbalisti z Paty, aby odohrali pohárové susedské derby po tom, čo oba celky postúpili z prvého kola ( Pata víťazstvom nad Hlohovcom 4 : 2 a Šoporňa po víťazstve vo Voderadoch 11 : 0), takže sa ponúkal k videniu dobrý futbal, čomu nasvedčovala aj slušná návštevnosť, blížiaca sa k tisícke (oficiálne 700 platiacich divákov).

Keďže oba celky sa veľmi dobre poznajú, v prvých minútach sa hráči oťukávali a čakali, kto skôr urobí chybu. Prví udreli domáci a v 29. minúte, gólom Hipša viedli 1 : 0. Patania však zavelili do útoku a už o 3 minúty vyrovnal na 1 : 1 Valenta a o ďalšie dve minúty zvýšil na 1 : 2 V. Pilo.

V druhom dejstve zápasu ešte Valenta zvýšil  v 48. minúte vedenie Paty na 1 : 3 a od tej doby ako by sa hostia s výsledkom uskromnili, išli do útlmu, čo bola voda na mlyn pre domácich. V 66. a 88. minúte Šoporňania vyrovnali skóre gólmi Haberlanda a Krajču na 3 : 3 a po záverečnom hvizde rozhodcu Fehéra sa kopali pokutové kopy. Tu mali viac šťastia hostia, keď náhradný brankár Pospiš ( v 23.minúte vystriedal zraneného Bartoňa ), chytil domácim 3 penalty !!!, takže na p.k. bolo 1 : 3.

Patanskí futbalisti postúpili do 3. kola Slovnaft cupu a budú čakať na víťaza zápasu Piešťany – Dunajská Streda, ktorý bol z dôvodu testovania hráčov Fortuna ligy na Corona vírus odložený.

 

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -