AKTUÁLNE: Na kúpalisku v Podhájskej zasahuje ENVIRO-POLÍCIA – AKTUALIZOVANÉ

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Už od včerajšieho neskorého večera a v priebehu dnešného dňa policajní špecialisti na environmentálnu kriminalitu z prezídia Policajného zboru zasahujú v obci Podhájska. Ide o policajnú akciu „PRAMEŇ“ v objekte kúpaliska.

Spolu s ďalšími útvarmi polície a znalcami, zabezpečujeme dôkazy a stopy pre vyšetrovanie a znalecké skúmanie. Prebiehajúce vyšetrovacie úkony súvisia s podozrením z trestných činov ohrozenia a poškodenia životného prostredia a legalizácie príjmu z trestnej činnosti vo veľkom rozsahu.

Vyšetrovanie sa týka čerpania a používania termálnej vody bez príslušných povolení a v rozpore s vydanými povoleniami. Súčasne je zamerané aj na závažné znečisťovanie životného prostredia vypúšťaním bazénovej vody bez povolenia do vodného toku. Bližšie informácie o prebiehajúcej akcii z taktických dôvodov nebudeme uvádzať.

Upozorňujeme však, že objekt kúpaliska v obci Podhájska bude pre verejnosť uzavretý až do ukončenia vyšetrovacích úkonov. Predpokladáme, že polícia tu skončí svoju činnosť v priebehu dnešného dňa.

zdroj: Polícia SR

– – –

AKTUALIZOVANÉ – 20.08.2020 – doplnenie správy Prezídia PZ SR

Vyšetrovanie vykonávame v spolupráci so Slovenskou inšpekciou životného prostredia. Policajné akcia PRAMEŇ je výsledkom vzájomnej spolupráce a koordinácie pri preverovaní skutočností, ktoré naznačovali dlhodobé porušovanie právnych predpisov týkajúcich sa používania geotermálnej vody. Spoločná činnosť potvrdila, že subjekty, ktoré mali v tejto oblasti vykonávať kontrolné činnosti, pri plnení svojich úloh zlyhali a to viedlo z zistenému protiprávnemu stavu.

 

Ako sme už verejnosť informovali, od včerajšieho neskorého večera a v priebehu dnešného dňa policajní špecialisti na environmentálnu kriminalitu z prezídia Policajného zboru zasahujú v obci Podhájska. Ide o policajnú akciu „PRAMEŇ“ v objekte kúpaliska.

 

Spolu s ďalšími útvarmi polície a znalcami, zabezpečujeme dôkazy a stopy pre vyšetrovanie a znalecké skúmanie. Prebiehajúce vyšetrovacie úkony súvisia s podozrením z trestných činov ohrozenia a poškodenia životného prostredia a legalizácie príjmu z trestnej činnosti vo veľkom rozsahu.

 

Vyšetrovanie sa týka čerpania a používania termálnej vody bez príslušných povolení a v rozpore s vydanými povoleniami. Súčasne je zamerané aj na závažné znečisťovanie životného prostredia vypúšťaním bazénovej vody bez povolenia do vodného toku. Bližšie informácie o prebiehajúcej akcii z taktických dôvodov nebudeme uvádzať.

 

Upozorňujeme však, že objekt kúpaliska v obci Podhájska bude pre verejnosť nesprístupnený až do ukončenia vyšetrovacích úkonov. Predpokladáme, že polícia tu skončí svoju činnosť v priebehu pár hodín (cca 2 hodiny).

 

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na socálnych sieťach!

- Inzercia -
 1. OK. Bez povolenia…
  Že to doteraz nikomu nevadilo.
  A zrazu – strasny trestny cin.

  Alebo, NIEKTO ma zalusk na Podhajsku . . . ?

 2. nuž 20. augusta 2020, 20:34 – nooooo, mozno je mozny pohlad, ako v pripade nasho mesta.

  Ani porusovanie zakonov u nas akosi po dlhe roky policia a prokuratura nevyhodnocuje ako trestnu cinnost, sud je schopny vyniest rozsudok po preruseni vypovede svedka v polovici vysluchu a dokazovania bez vypocutia dalsich predvolanych svedkov, sud neriesi krivu vypoved (co je trestne na celom svete, len nie pre jedneho cloveka v Seredi?!) vysokeho komunalneho politika ucinenu v zaujme poskodenia jednej zo stran sporu a policia s prokuraturou sa spravaju k podozrivym skor ako ich advokati, nie ako organy, ktorym ZAKON UKLADA hajit pravo, spravodlivost a tym verejny zaujem.

  Aj tu sa caka „len“ na ocistu, ktora je na dobrej ceste…

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -