Ľudí pracujúcich v prvej línii počas pandémie vláda odmení

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Úrad vlády SR |MM|  Pre policajtov, hasičov, vojakov, zdravotné sestry, lekárov či pracovníkov domovov sociálnych služieb štát vyčlení 50 miliónov eur. Rezortní ministri by sa do týždňa mali dohodnúť, komu aká odmena bude udelená. Informoval o tom premiér Igor Matovič.

„Rozhodli sme sa odmeniť tých ľudí, ktorí v prvej línii boli ohrození na živote. To znamená prichádzali do kontaktu s ľuďmi, ktorí mohli byť pozitívni, a tým pádom riskovali svoje životy,“ povedal predseda vlády v piatok 14. augusta na tlačovej besede.Predpokladá, že odmena pre jedného zamestnanca či príslušníka by mohla byť medzi 300 až 500 eur.

Vláda rozdelí odmeny medzi týchto ľudí aj na základe doterajších ekonomických a zdravotných výsledkov boja s koronakrízou. Slovenská ekonomika sa podľa údajov Štatistického úradu SR v 2. štvrťroku prepadla o 12,1 percenta, čo je tak podľa analytikov, ako i premiéra a štátneho tajomníka Ministerstva financií SR Marcela Klimeka menej, ako sa očakávalo.

 

- Inzercia -
 1. Najprv kricia, ze “predosla vkada zanechala prazdnu spajzu”…

  Tato makovicskova teraz dotuje radia a rozdavaju jedna radost.
  Tak je prazdna, ci nie je?
  Napokon, “prva linia” – nevyplyva to z ich povinnosti?
  Potom treba vsetkym pridat. Aj predavackam, aj v prvych radoch v rade do obchodu…kazdy riskuje nebezpecenstvo mozneho nakazenia.

 2. A čo predavačky v drogériach a v potravinách tiež sú v prvej línii, oni si nezaslúžia?

 3. Ano kludne aj predavackam urcite si zasluzia ale nie zo statneho dlhu ale kazdy zahranicny retazec zo svojho zisku. Ostatne boli zatvorene. Len zahranicne nemecke retazce boli otvorene a darilo sa im viac ako na vianoce.

 4. presne ako hovorí Obyvateľ, štát ide odmeniť svojich zamestnancov, tak nech si svojich odmení aj zahraničný súkromník, nabalili sa ako ešte nikdy.

 5. Pre dôchodcov nebolo ale zrazu už sú peniaze. Nie pre predavačky ktoré vláda chcel obrať o pracovnú nedeľu ale ide peniaze vojakom…

  Väčší populista ako Matovič sa ešte nenarodil

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články