Spájanie vlastníkov nehnuteľnosti s aktivitami nájomcu je neprijateľné. Mali by si to uvedomiť aj diskutujúci

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Dolná Streda / Včera sme v novinách uverejnili materiál týkajúci sa zadržania nelegálnych cigariet v jednom zo skladov v Dolnej Strede. Jednalo sa o akciu Finančnej správy SR a cigarety boli zadržané aj v kamióne v odstavenom areáli predmetnej firmy.

V diskusii pod článkom sa objavilo niekoľko príspevkov týkajúcich sa vlastníkov objektu ktorými sú Miloš Hracho a Samuel Farský zo Šintavy. Je smutné, že mnohí anonymní diskutujúci bez zistenia základných faktov sú schopní verejne šíriť nezmysly, ktoré môžu firme vlastniacej sklad v Dolnej Strede poškodiť.

Oslovili sme vlastníkov FAHR Park, s.r.o. s tým, aby sa k predmetnej veci vyjadrili. Títo to bez váhania urobili a e-mail, ktorý nám zaslali zverejňujeme v plnom znení:

 

Vážený pán Majko
píšeme Vám v mene firmy FAHR Park, s.r.o. ohľadom článku uverejneného dňa 12.08.2020 pod názvom ” Nelegálny biznis s cigaretami v Dolnej Strede “.
Naša firma sa primárne zaoberá prenájmom nebytových priestorov v areáli bývalej “porobetonky” v Dolnej Strede. Ako prenajímatelia priestor na základe nájomnej zmluvy, ktorá sa uzatvára s nájomníkom, bližšie uvedené v Článku V bod č.3., neberie prenajímateľ žiadnu zodpovednosť za za veci vnesené do predmetu nájmu, haly. K prenájmu tiež patria poväčšinou 2 parkovacie miesta, za ktoré si nájomca zodpovedá sám. 
V areáli sa tiež nachádza pneuservis a ďalej autoservis zameraný hlavne na servis nákladných vozidiel. Mnoho zákazníkov, aby nemuseli čakať, tam necháva odstavené vozidlá a nie je v našej zodpovednosti ani právomoci kontrolovať náklad a obsah vozidiel.
Týmto by sme chceli zareagovať na niektoré komentáre spájajúce našu firmu a mená s účasťou v tejto nelegálnej činnosti. Odmietame akúkoľvek spojitosť s osobami, firmami zapletených v tejto akcii a plne spolupracujeme s kompetentnými úradmi. 
Ďakujeme a ostávame s pozdravom
Samuel Farský
Miloš Hracho
Ťažko sa niektoré fakty vysvetľujú ľuďom, ktorí túto problematiku chápať nevedia, pretože nikdy nepodnikali, chápať nechcú, pretože napríklad závidia úspech iným, alebo chápať nemôžu, lebo sú úspešnej firme konkurenciou. Nebudeme tu a teraz rozoberať bližšie jednotlivé možnosti, pripomíname len, že vlastník nehnuteľnosti skutočne nemôže za aktivity nájomcu a spravidla nemá nielen možnosť ale ani právo ich reálne odkontrolovať. Toto je úlohou kontrolných orgánov a v prípade trestnej činnosti orgánov činných v trestnom konaní. A práve v prípade zadržania nelegálnych cigariet k tomu aj došlo.
Je vrcholne neseriózne a od anonymných diskutujúcich primitívne spájať aktivity nájomcov s aktivitami vlastníkov nehnuteľnosti, ktorá im bola prenajatá a treba povedať na rovinu, že verejné uvádzanie nepravdy môže vyústiť až do oprávnenej obrany vlastníka nehnuteľnosti voči anonymným diskutujúcim.
Žiadame teda, aby toto brali diskutujúci do úvahy a nepokračovali ďalej v úmyselnom šírení zavádzajúcich informácií o predmetnom prípade. Tak, ako vždy v minulosti i teraz bude naše médium jednoznačne stáť na strane faktov a pravdy.
Článok pod ktorým beží anonymná diskusia nájdete tu:
https://www.seredonline.sk/2020/08/12/nelegalny-biznis-s-cigaretami-v-dolnej-strede/

 

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články