V okrese Galanta vzniklo ohnisko nákazy koronavírusom. V našom okrese pribudlo 21 prípadov

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

ÚVZ SR |MM| Potvrdené prípady ochorenia COVID-19 sú zväčša importy zo zahraničia alebo sú vo vzájomnej epidemiologickej súvislosti. Platí to aj v prípade nárastu nových prípadov v okrese Galanta, ktorý súvisí s pracovníkmi jednej zo spoločností.

“Je to lokálne ohnisko, epidemiológovia to majú podchytené, úzko spolupracuje aj zamestnávateľ,” povedal hlavný hygienik SR Ján Mikas.

Minister zdravotníctva SR Marek Krajčí v tejto súvislosti zdôraznil úlohu zamestnávateľov. “Je dôležité, aby si dobre nastavili pandemický plán, ako ich zamestnanci budú chránení,” uviedol.

Odporúčame zamestnávateľom, aby si aktualizovali krízové plány, neváhali pri tom využiť súčinnosť regionálnych úradov verejného zdravotníctva v SR a dôsledne dbali na dodržiavanie protiepidemických opatrení, ktoré sú v nich zadefinované. Medzi ne môžu podľa potreby a možností patriť napríklad obmedzenie stretávania sa pracovníkov z rôznych budov, resp. jednotlivých zmien, zavedenie ranného filtra, zabezpečenie odstupov medzi zamestnancami, nariadenie práce z domu a podobne.

Zároveň zdôrazňujeme na potrebu zvýšenej intenzity umývania a dezinfekcie dotykových plôch, zabezpečenie pravidelného vetrania, ako aj nosenie rúšok v interiéroch, dodržiavanie sociálnych odstupov, ako aj časté umývanie a dezinfekciu rúk. Je dôležité dôsledne dodržiavať všetky platné opatrenia a odporúčania Úradu verejného zdravotníctva SR a rovnako odporúčania miestne príslušných regionálnych úradov verejného zdravotníctva v SR.

- Inzercia -
  1. Hlavne si treba povedať prečo vzniklo? Absolútne nezodpovedný prístup obvodneho doktora, ktorí boli opakovane upozorňovany na príznaky, odmietal pacienta poslať na testy, dokonca ho poslal spat do prace! pribuzni z vlastnej iniciatívy zostali doma, nikto ich nekontaktoval včas. to je určite iba čerešnička…

  2. no parada, takyto pristup a to predavaju potraviny, treba tam asi hygienu poslat a tvrdo na nich

  3. Jasné.., kontrola hygieny nájde koronu asi schovanú v skrinke.. Či zamestnci ju nosia vo vrecku? 😉

  4. hygiena koná:
    Vo fabrike na výrobu bagiet prebieha od skorého rána kontrola hygienikov.
    Vo firme Fekollini zo Sládkovičova, ktorá sa zaoberá výrobou a distribúciou obložených sendvičov a bagiet, pribudlo ďalších deväť pozitívne testovaných na koronavírus. Celkovo ich teda vo firme odhalili už tridsať.
    https://www.tvnoviny.sk/koronavirus/2004659_u-vyrobcu-bagiet-a-sendvicov-zo-sladkovicova-uz-potvrdili-30-infikovanych-koronavirusom?fbclid=IwAR1HXW4TFyY5O68P9Umm27tSEp8nkpCo9I-AUkEZwGJL4-LDaJg6oGCH7G0

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články