Dvojročné dievčatko po páde z okna je v opatere lekárov nemocnice na bratislavských Kramároch – AKTUALIZOVANÉ

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Sereď / Včera v neskorých večerných hodinách sme informovali o páde iba dvoj ročného dieťaťa z obloka bytu na prvom poschodí bytovky nachádzajúcej sa na Fándlyho ulici. Ešte v nočných hodinách nám otec dieťaťa poslal správu SMS s tým, že sa vystrašilo veľa ľudí, na čo sme reagovali informáciou na telefonáte v nedeľu.

Na základe viac ako desať ročných skúseností s materiálmi týkajúcimi sa rôznych havárií, požiarov, dopravných nehôd či úrazov jednoznačne môžeme povedať, že každý úraz hlavne takto malého dieťaťa je mimoriadne vážnou udalosťou a to nielen pre samotných rodičov, ale aj záchranárov. Samotný pád dieťaťa z okna na prvom poschodí teda tragédiou nepochybne je, aj keď spoločne s rodičmi dúfame, že následky pre dieťa budú čo najmenšie.

Dnes sme sa telefonicky spojili s otcom dieťaťa, ktorý nám túto udalosť potvrdil. Išlo samozrejme o náhodné vypadnutie dieťaťa – jeho dvojročnej dcérky z okna. Záchranárov privolal otec a títo prišli rýchlo.

“Viete, v takýchto chvíľach ide o sekundy a každá minúta sa nám zdá dlhá, ale záchranári na miesto dorazili rýchlo a svoju prácu si vykonali naozaj profesionálne. Dcérku previezli do galantskej nemocnice, odkiaľ bola vrtuľníkom leteckej záchrannej služby transportovaná do bratislavskej nemocnice na Kramároch. Dcérka bola vyšetrená a zdravotne má byť na tom dobre. Podľa slov lekárov nebola nutná ani operácia. Rád by som sa touto cestou poďakoval záchranárom a všetkým, ktorí sa podieľajú na zdravotnej starostlivosti o naše dieťa. Zároveň by som chcel rodičov vyzvať k maximálnej opatrnosti. Dnes aj my vidíme, že chvíľka nepozornosti môže spôsobiť problémy na celý život.” – povedal nám telefonicky otec dieťaťa vo viere, že dcérka bude z nemocnice prepustená čo najskôr a na nepríjemný zážitok rýchlo zabudne.

Hovorkyňa záchranárov Alena Krčová k prípadu poskytla túto informáciu:

“Môžem potvrdiť zásah záchranárov ktorých sme vyslali na pomoc malému dieťaťu údaje vypadlo z okna. Záchranári ho ošetrili a transportovali do nemocnice. Vzhľadom k tomu že ide o dieťa viac informácii k zdravotníckemu zásahu nemôžem poskytnúť.”

Prípadom sa zaoberá polícia OR PZ v Galante.

– – –

AKTUALIZOVANÉ  – vyjadrenie hovorkyne KR PZ Trnava:

“Galantský vyšetrovateľ si vec na mieste prevzal a okolnosti, za ktorých 2 ročne dievčatko vypadlo približne z 2 metrovej výšky, preverujeme ako ublíženie na zdraví s následkom ťažkej ujmy. Dieťa pravdepodobne vytlačilo sieťku na okne, všetky okolnosti polícia preveruje”.

Opätovne chceme apelovať na rodičov, aby si neustále uvedomovali aj skryté nebezpečenstvá, ktorým sú deti vystavované a pre zamedzenie ich vypadnutia z okna bytovky vykonali opatrenia napr. dostupnými zábranami.

Zle sa stane v priebehu sekundy, no následky môžu vzniknúť na celý život.

Článok uverejnený včera nájdete tu:

PRÁVE TERAZ: Na Fándlyho ulici došlo k tragédii

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články