V minulosti lekár, teraz právnik, pod profilom sudkyne poskytoval právne poradenstvo

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

KR PZ Trnava |MM|  Vyšetrovateľ obvinil 27 ročného Trnavčana za pokračovací zločin podvodu.

Pod fiktívnou identitou sudkyne vystupoval na sociálnych sieťach na webe a presvedčil najmenej 14 osôb z celého Slovenska, že im pomôže najmä pri riešení tzv. osobných bankrotov a ďalších právnych záležitostí.  Pri osobných stretnutiach následne vystupoval ako znalý právnik, advokát, prípadne asistent nám vymyslenej sudkyne. S poškodenými osobami komunikoval presvedčivo, sebavedome, a dokonca používal právnu terminológiu a predstieral známosti a spoluprácu s fiktívnou správkyňou konkurznej podstaty. Jeho klienti sa s ním stretávali často doma, v obchodných centrách, na parkoviskách, ale aj v rôznych podnikoch. Za vybavenie prisľúbených právnych záležitostí od nich inkasoval odmeny podľa finančných možností konkrétneho klienta, od 100 eur do 1200 eur. Od poškodených takto postupne vylákal viac ako 5800 eur.

Na základe trestného oznámenia vyšetrovateľ vykonal potrebné dokazovanie, v rámci ktorého bolo zistené, že Dávid nie je a ani nikdy nebol právnikom, pričom na výkon právnických povolaní ani nemá potrebné vysokoškolské vzdelanie. V minulosti už bol súdne trestaný za podvod, keď sa vydával za lekára. V jeho prípade môžeme hovoriť o tzv. druhovej recidíve. Trestný zákon stanovuje za zločin podvodu trest odňatia slobody vo výmere 3 až 10 rokov.

Polícia upozorňuje občanov, že jediným subjektom oprávneným podať na súd návrh na osobný bankrot je Centrum právnej pomoci, ktoré je štátnou rozpočtovou organizáciou Ministerstvom spravodlivosti SR, pričom konzultáciu k osobnému bankrotu Centrum poskytuje bezplatne. Centrum taktiež poskytuje právnu pomoc občanom po celom Slovensku , ktorí si pre nedostatok finančných prostriedkov nemôžu dovoliť využívať právne služby advokátov. Viac informácií nájdete na ich stránke https://www.centrumpravnejpomoci.sk/.

- Inzercia -
  1. Co je na tom ubohe? Podvodnik si zasluzi trest. Vy ste ubohy, ze takto zmyslate a pisete.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články