Fakultná nemocnica Trnava rozširuje diabetologickú ambulanciu, ktorá je súčasťou Kliniky vnútorného lekárstva. 

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

FN Trnava |MM|  Diabetes mellitus alebo cukrovka je ochorenie, pre ktoré je príznačné dlhodobé zvýšenie cukru v krvi – hyperglykémia. Zvýšená hladina cukru v krvi nebolí, ale významne zvyšuje riziko závažných ochorení ako srdcový infarkt, cievna mozgová príhoda, zlyhanie obličiek alebo upchávanie ciev dolných končatín. Odhaduje sa, že v súčasnosti týmto ochorením trpí skoro 10 % populácie a ich počet sa bude v budúcnosti len zvyšovať.

FN Trnava aj z tohto dôvodu rozširuje diabetologickú ambulanciu, ktorá je súčasťou Kliniky vnútorného lekárstva. Na ambulancii budú pôsobiť lekári, špecialisti v odbore diabetológia poskytovať komplexnú starostlivosť pre pacientov s ochorením diabetes mellitus, prediabetickým syndrómom a pre tehotné ženy s cukrovkou.

Ambulancia úzko spolupracuje s inými špecialistami (cievny chirurg, angiológ, rádiológ) za účelom moderného riešenia komplikácií, ktoré ochorenie prináša ako diabetická noha, obezita a zvýšené hodnoty cholesterolu v krvi.  Lekári sú držiteľmi certifikátu Ministerstva zdravotníctva SR, ktorý umožňuje nastavenie na inzulínovú pumpu a CGM systém (kontinuálny monitoring cukru v krvi) v ambulantných podmienkach.

Ambulancia bude fungovať päť dni v týždni. Ordinačné hodiny sú od 07:00 do 15:00 hod. Na vyšetrenie sa pacient môže objednať telefonicky alebo osobne v ambulancii.

 

- Inzercia -
  1. Prečo sa cukrovka nelieči,ale len udržuje v prijateľných medziach ? Lebo by farmaceutické spoločnosti prišli o obrovské zisky za udržujúce lieky.Keď sa vedecké kapacity z celého sveta vedia spojiť pri získaní vakcíny na koronavírus,nedalo by sa to isté urobiť aj pri cukrovke ?

  2. Lekárov by mali hodnotiť podľa počtu vyliečených a nie liečených pacientov. Bohužiaľ moderná medicína má iné priority.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články