V Seredi bude nainštalovaná putovná výstava „ Po druhej svetovej vojne ”

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Mestský úrad | Na štyroch paneloch budú uverejnené príbehy pätnástich ľudí, ktorí zažili nacistickú i komunistickú diktatúru na vlastnej koži. Príbehy ľudí, ktorí prežili peklo, sú umiestnené na veľkoplošných transparentoch na štyroch vežiach. Autorom portrétov je fotograf Tomáš Halázs a grafiky „ Bojovník proti fašizmu ” umiestnenej na titulnom paneli Matúš Maťátko.

Medzi hrdinami výstavy nájdete napríklad Martu Szilárdovú, preživšiu geto, koncentračný tábor Auscwitz a pochod smrti. Ďalším hrdinom novej výstavy je právnik a novinár, väzeň v koncentračnom tábore a partizán Otto Šimko. V roku 2017 dostal Cenu pamäti národa.

„Dokumentovať príbehy je našou základnou úlohou” hovorí riaditeľka občianskeho združenia Post bellum Sandra Polovková. „ Dôležité je však, aby sme ich aj rozprávali ďalej, aby žili a nezostali len v našej databáze www.pametnaroda.cz .
Misia združenia Post Bellum sa dá zhrnúť do triády ,dokumentujeme, vzdelávame, rozprávame′ Domnievame sa, že poučenie z histórie je také silné, že má šancu zabrániť návratu niektorej z totalít 20. storočia. ”

Výstavu si budete môcť pozrieť na Námestí slobody v Seredi
od 24. augusta 2020 do 06. septembra 2020.
Veríme, že si nájdete čas a prečítate si príbehy, ktoré zanechajú stopu v každom, komu nie sú cudzie osudy ľahostajné.

- Inzercia -
  1. Veľmi správne takéto výstavy,treba to stále pripomínať a poukazovať na zverstvá ktoré sa páchali počas 2 svetovej vojny, pretože je na svete stále veľa ľudí ktorý by to neváhali znovu zopakovať,,,, pán Mazurek a spol týmto vás pozývam na výstavu príďte sa oboznámiť s krutou realitou… Vami popieranný holokaust..

  2. jasne treba poukazovat na zverstvá, možno raz niekoho inšpirujú..

    radšej keby sa tu v seredi robili výstavy rušnov, lebo konska železnica. Pozrite sa ako vypadá železničná stanica, akoby ešte z pred 2 svetovej vojny

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články