Nakupovanie na bicykli ako správna voľba

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

S touto myšlienkou sa každoročne pohrávajú aj organizátori národnej kampane Na bicykli do obchodu, ktorí pre všetkých účastníkov kampane pravidelne prinášajú rôzne aktivity a súťaže podporujúce využívanie bicykla pri nakupovaní.

Erik Štefanek z OZ Mám rád cyklistiku ku kampani povedal nasledovné: Hlavným cieľom týchto aktivít a samotnej kampane, je celoročná podpora ekologických foriem dopravy ako plnohodnotnej alternatívy pre individuálnu motorovú dopravu. Návšteva obchodov, služieb či rôznych inštitúcií na bicykli efektívne znižuje množstvo áut v našich mestách a obciach. Častokrát je to rýchlejšie, jednoduchšie a navyše aj lacnejšie ako využitie automobilu. Či už ide o ten bežný, každodenný nákup, návštevu kaderníctva, kvetinárstva alebo trhoviska, bicykel vždy plnohodnotne poslúži a bez problémov odvezie všetko potrebné.

Aj tohtoročná kampaň sa bude niesť v znamení zdravého životného štýlu a moderných trendov so zreteľom na ochranu životného prostredia. Kampaň je zameraná hlavne na menších, lokálnych predajcov a poskytovateľov služieb po celom Slovensku. Podporu získala priamo od ministerstva dopravy a výstavby SR ako aj od ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR. Kampaň bude aj súčasťou ETM – Európskeho týždňa mobility.

Cieľom kampane je priblížiť zákazníkom aj predajcom túto formu dopravy a poukázať na jej prednosti a výhody. Kľúčové je aj zlepšovanie služieb pre zákazníkov, ako napríklad osadenie nových stojanov pre bicykle či zvýšenie bezpečnosti počas nákupu.

- Inzercia -

Kampaň prebieha celoročne, pričom mesiac september je zároveň aj súťažným mesiacom, kedy môžu účastníci kampane vyhrať hodnotné ceny. Bližšie informácie ohľadne termínov ako aj samotné pravidlá nájdete na domovskej stránke kampane. Vzájomné prepojenie zákazníkov a predajcov s bicyklami dokáže vniesť do tak samozrejmej veci akou je nakupovanie niečo nové, zaujímavé a otvára tak úplne nové možnosti.

To však nie je všetko, kampaň siaha aj hlbšie – snaží sa vplývať na zákazníkov aj priamo pri ich nákupoch. Využívanie ekologických tašiek či vreciek, vyhýbanie sa plastovým obalom a veľkým baleniam, to je len zlomok z aktivít kampane. Účastníci kampane budú súťažiť o mestský bicykel, športové hodinky a ďalšie hodnotné ceny. Aktuálne dianie môžete sledovať priamo na webovej stránke kampane www.nabicyklidoobchodu.sk alebo cez facebookový účet.

Tím organizátorov NBDO a oz Mám rád cyklistiku vyzývajú všetkých nadšencov cyklistiky: „Neváhajte a zapojte sa do kampane aj vy a objavte čaro nakupovania na bicykli. Registrácia do kampane prebieha počas celého mesiaca august. Samotná súťaž v nakupovaní na bicykli bude v septembri.“

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
Obnoviť ⭯

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články