V meste pribudne pamätník všetkým ženistom slúžiacich v Seredi

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Mesto Sereď je dlhé desaťročia mestom ženistov. Tisícky vojakov si v kasárňach odslúžili základnú vojenskú službu a zamestnanie tu našlo aj mnoho profesionálnych vojakov. Primátor mesta Martin Tomčányi pred približne dvoma rokmi prišiel s myšlienkou, postaviť na pamiatku všetkým ženistom slúžiacim v Seredi pamätník v podobe PTS transportéra.

Vyše rok a pol trvalo vydanie súhlasných stanovísk od všetkých dotknutých orgánov. V mesiaci jún 2020 nasledovalo vybudovanie spevnenej plochy pod transportér. Ten bol dňa 4. augusta prevezený a pomocou žeriavov a vojenskej techniky osadený na podložie. Výstavný exponát vojenskej techniky je určite na pravom mieste a to pri bývalých kasárňach pri Váhu.

PTS-10 je pásový obojživelný transportér, v armáde určený na prepravu osôb, delostrelectva, ťahačov a inej techniky ako po súši, tak pri prekonávaní vodných prekážok. Pohyb vozidla na súši zabezpečujú pásy, pohyb vo vode dva lodné skrutky umiestnené v spodnej zadnej časti vozidla.

- Inzercia -

Konkrétne tento transportér bol zapožičaný z Vojenského historického ústavu Bratislava a ide o exponát z vojenského historického múzea v Piešťanoch.

Okolie pamätníka ešte čakajú terénne úpravy a osadenie informačných tabuliek. Transportér bude zároveň nasvietený a pod stálym dohľadom bezpečnostnej kamery. Slávnostné prestrihnutie pásky sa bude konať 27. augusta za účasti ministra obrany Jaroslava Naďa.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články