Hľadal poklady na archeologickom nálezisku, zadržal ho policajt v čase voľna

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

KR PZ Trnava |MM|  S rýľom a detektorom kovov prehľadával pole za obcou Lakšárska Nová Ves (okr. Senica). Kolega z kriminálnej polície, ktorý mal v tom čase voľno, ho obmedzil na osobnej slobode a privolal posily.

Na poli za ihriskom, ktoré je označené ako archeologické nálezisko, vykopal 23 jám. Polícia tu vykonala obhliadku miesta činu a následne aj domovú prehliadku u podozrivého v obci Borský Mikuláš. Pri nej sme v garáži našli bronzovú sekeru z mladšej doby bronzovej, železnú kovadlinu z konca stredoveku alebo novoveku a 3 novoveké mince. Spoločenská hodnota týchto predmetov je približne 650 Eur.

Na základe zhromaždených dôkazov mohol napokon vyšetrovateľ obviniť 51 ročného občana Ruska, bývajúceho v Borskom Mikuláši, z prečinu poškodzovania a znehodnocovania archeologického dedičstva.

Polícia upozorňuje, že zákon o ochrane pamiatkového fondu zakazuje nepovolený pamiatkový výskum a vyhľadávanie nálezov pomocou detekčných zariadení. Ak takúto vec nájdete, ohláste to Krajskému pamiatkovému úradu priamo alebo prostredníctvom obce.

V prípade uznania viny je za takýto skutok možné uložiť trest odňatia slobody na 1 až 5 rokov.

- Inzercia -
 1. Chudák chlap ! Takú škodu ani nespôsobil. Aj me nrátali ako škodu aj veci ktoré som odniesol do múzea a nič som za ne nechcel ! Aj bronzovú sekeru ktorú som ani nenašiel detektorom a tak isto som ju odniesol do múzea. Zarátali mi ako škodovú udalosť mince ktoré som si poctivo kúpil a mám od nich dokonca aj doklady !!!
  A nakoniec mi ukradli aj sluchátka ktoré som si kúpil do vysokozdvižného vozíka na nočné a ktoré dokonca ani neboli vybalené z krabice !!! To že mi vzali drahý detektor aj s príslušenstvom považujem za obyčajnú sprostú krádež podporovanú štátom !

 2. Nuž, nemal takéto veci robiť. Ale zarážajúce je to, že iní zlodeji-cudzinci so súhlasom štátu rabujú bane na zlato… Tak kto je väčší zlodej? Pravda odveká, že štát je najväčším zlodejom. Okráda pod rúžkom paragrafov.

 3. Gratulujem pánovi policajtovi z kriminálnej agentúry – dúfam, že teraz budeme lepšie spávať, keď nám po uliciach nebude chodiť takýto kriminálnik.
  Kto by chcel vidieť tieto artefakty na vlastné oči, treba ísť za dva týždne do múzea v Senici 🤣

 4. Už chytajú aj bláznov čo hľadajú poklady?Bože za chvíľu bude zakázané aj kukať Indiana Jonsa lebo to bude brané ako súhlas z trestným činom.Ludia utekajte zo Slovenska,toto nedopadne dobre.

 5. Nech neberie to, čo mu nepatrí. Načo mu to je? Jedine mi napadá, že vyviesť do zahraničia pre zberateľov. Pomaly vyvezú aj republiku.

 6. Vedel čo robí a vedel čo ho čaká, ak mu na to prídu. No čo už. Netreba ho ľutovať.

 7. Ludo a anonym.Za tie drobáky dostane v tom “ZAHRANICI” velké h…o a za tu sekerku mozno tak bude na obedove menicko.Keby ho teda ten agilný “pomáhaj a chran” nechytil pri ZLOCINE.

 8. Anonym 19.56
  Vidím že ty si teda rozumovo riadne zaostalý a podľa všetkého by si predal aj vlastnú mater. Aj ja som chodil hľadať ale nie pre obedové menu a už vôbec nie pre tie úbohé a takmer bezcenné nálezy,ale pre potešenie. No také čosi nemôže pochopiť človek s tvojimi myšlienkovými pochodmi

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články