Opakovane apelujeme na občanov, aby sa v čase dovolenkovej sezóny správali zodpovedne

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

MZ SR |MM|  Od 10. júna (od času zrušenia štátnej karantény) sme na našom území zaznamenali 581 nových prípadov ochorení COVID-19, z toho 277 bolo importovaných zo zahraničia. Z nich viac ako polovica, 157 je z tzv. rizikových krajín (podľa aktuálne platného zoznamu).

Vyzývame občanov, aby boli zodpovední a po návrate z rizikovej krajiny si splnili povinnosť registrácie a absolvovania vyšetrenia na COVID-19. Registračný formulár môžu vyplniť jednoducho, prostredníctvom internetu na stránke www.korona.gov.sk/ehranica.

V súvislosti s opatreniami zameranými na zabránenie šírenia koronavírusu sme, vzhľadom na aktuálnu dovolenkovú sezónu, od pondelka 20. júla rozposielali VŠETKÝM držiteľom SIM kariet informačno-preventívne SMS.

Do tejto chvíle na výzvu k zodpovednosti ministerstva zdravotníctva zareagovalo takmer 3 tisíc ľudí. Ide o počet osôb, ktorí sa od 20. júla (kedy sme informačno-preventívne SMS začali posielať) po návrate z rizikovej krajiny zaregistrovali a absolvovali test na ochorenie COVID-19.

Ďakujeme, že ste zodpovední.

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články