Opakovane apelujeme na občanov, aby sa v čase dovolenkovej sezóny správali zodpovedne

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

MZ SR |MM|  Od 10. júna (od času zrušenia štátnej karantény) sme na našom území zaznamenali 581 nových prípadov ochorení COVID-19, z toho 277 bolo importovaných zo zahraničia. Z nich viac ako polovica, 157 je z tzv. rizikových krajín (podľa aktuálne platného zoznamu).

Vyzývame občanov, aby boli zodpovední a po návrate z rizikovej krajiny si splnili povinnosť registrácie a absolvovania vyšetrenia na COVID-19. Registračný formulár môžu vyplniť jednoducho, prostredníctvom internetu na stránke www.korona.gov.sk/ehranica.

V súvislosti s opatreniami zameranými na zabránenie šírenia koronavírusu sme, vzhľadom na aktuálnu dovolenkovú sezónu, od pondelka 20. júla rozposielali VŠETKÝM držiteľom SIM kariet informačno-preventívne SMS.

Do tejto chvíle na výzvu k zodpovednosti ministerstva zdravotníctva zareagovalo takmer 3 tisíc ľudí. Ide o počet osôb, ktorí sa od 20. júla (kedy sme informačno-preventívne SMS začali posielať) po návrate z rizikovej krajiny zaregistrovali a absolvovali test na ochorenie COVID-19.

Ďakujeme, že ste zodpovední.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články