Aktuálne: v Hornom Čepeni na ceste neohrozuje bezpečnosť premávky mláka oleja, ale med

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Sereď / Horný Čepeň / Na mláku oleja rozliatu na vozovke, nás upozornili cez Horný Čepeň prechádzajúci vodiči. Mláku zasahujúcu do vozovky si automaticky spojili s poruchou na poľnohospodárskom mechanizme, ktorú v rovnakom čase odstraňovali servisní pracovníci.

Aké nás čakalo prekvapenie? Mláka na vozovke nemala s touto poruchou nič spoločné a nejednalo sa o vyliaty olej. Mechanici nám povedali, že mláky je niekoľko desiatok litrov rozliateho medu. Na rozšírenej časti vozovky totiž zastavil včelár, ktorému med z nejakej nádoby vytiekol. Pri obhliadke miesta sme našli stopy od medu aj v križovatke  smerom od železničného priecestia čo znamená, že včelár nie malé množstvo tejto tekutiny stratil už po ceste.

Keďže vozovka sa namiesto lepenia šmýkala, znečistenie po včelárovi sme ohlásili na hasičom, ktorí prisľúbili na miesto vyslať najbližších dobrovoľných hasičov.

Netušíme, či je už med z vozovky odstránený, v každom prípade jazdite opatrne a v danom úseku maximálne zvýšte pozornosť. Toto upozornenie sa týka hlavne motorkárov a cyklistov.

Vo vzniknutej situácii je pozitívne, že mechanici označili výstražným trojuholníkom nielen seba, ale aj med vyliaty na vozovku, čo aspoň čiastočne zamedzilo jeho rozvozeniu pneumatikami áut  po celom okolí.

Pre úplnosť uvádzame, že v budúcnosti by bolo fajn, keby sa o očistenie znečistenej vozovky postaral pôvodca znečistenia a je úplne jedno, či sa jedná o družstevníka, alebo včelára.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články