Aktuálne: v Hornom Čepeni na ceste neohrozuje bezpečnosť premávky mláka oleja, ale med

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Sereď / Horný Čepeň / Na mláku oleja rozliatu na vozovke, nás upozornili cez Horný Čepeň prechádzajúci vodiči. Mláku zasahujúcu do vozovky si automaticky spojili s poruchou na poľnohospodárskom mechanizme, ktorú v rovnakom čase odstraňovali servisní pracovníci.

Aké nás čakalo prekvapenie? Mláka na vozovke nemala s touto poruchou nič spoločné a nejednalo sa o vyliaty olej. Mechanici nám povedali, že mláky je niekoľko desiatok litrov rozliateho medu. Na rozšírenej časti vozovky totiž zastavil včelár, ktorému med z nejakej nádoby vytiekol. Pri obhliadke miesta sme našli stopy od medu aj v križovatke  smerom od železničného priecestia čo znamená, že včelár nie malé množstvo tejto tekutiny stratil už po ceste.

Keďže vozovka sa namiesto lepenia šmýkala, znečistenie po včelárovi sme ohlásili na hasičom, ktorí prisľúbili na miesto vyslať najbližších dobrovoľných hasičov.

Netušíme, či je už med z vozovky odstránený, v každom prípade jazdite opatrne a v danom úseku maximálne zvýšte pozornosť. Toto upozornenie sa týka hlavne motorkárov a cyklistov.

Vo vzniknutej situácii je pozitívne, že mechanici označili výstražným trojuholníkom nielen seba, ale aj med vyliaty na vozovku, čo aspoň čiastočne zamedzilo jeho rozvozeniu pneumatikami áut  po celom okolí.

Pre úplnosť uvádzame, že v budúcnosti by bolo fajn, keby sa o očistenie znečistenej vozovky postaral pôvodca znečistenia a je úplne jedno, či sa jedná o družstevníka, alebo včelára.

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články