B. Gröhling: Chceme odstrániť byrokraciu na školách

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

MŠVVŠ SR |MM| Ministerstvo školstva pripravuje balík opatrení, ktorý odstráni zbytočnú byrokraciu na školách a uľahčí ich fungovanie.

„Chceme, aby hlavnou náplňou práce učiteľov bolo odovzdávať vedomosti a aby náplňou práce riaditeľov bola v prvom rade starostlivosť o školu. Nadmernú administratívu v ich práci chceme minimalizovať, aby svoj čas prioritne venovali vzdelávaniu svojich žiakov a rozvoju školy,“ hovorí minister školstva Branislav Gröhling. Minister dodáva, že v školstve sa opakovane zavádzali zmeny a pridávali nové povinnosti pre školy, čím sa zvyšovala administratívna záťaž pre učiteľov a riaditeľov.

Ministerstvo školstva preto oslovilo niekoľkých riaditeľov škôl, aby identifikovali problematické či nepotrebné byrokratické úkony. Ide hlavne o rôzne duplicitné povinnosti, postupy pri verejnom obstarávaní či vedenie spisov a záznamov. „Celkovo sme identifikovali 140 byrokratických úkonov škôl, z ktorých časť už bola vyhodnotená ako nepotrebná. Zvyšné chceme prehodnotiť či zjednodušiť. Chceme tiež presadiť väčšiu digitalizáciu pri vedení aj archivovaní týchto dát,“ uzatvára Gröhling.

Odstránenie byrokratických prekážok by malo vstúpiť do platnosti najneskôr v septembri 2021. Ministerstvo školstva očakáva, že školy aj po tomto termíne môžu identifikovať ďalšiu nadmernú administratívnu záťaž, a preto počíta s ďalšími debyrokratizačnými opatreniami aj do budúcnosti.

 

- Inzercia -
 1. Vláda plagiátorov a minister školstva kaderník. A premiér zlodej a podvodník. Úžasný vzor pre mládež na školách

 2. A štátny tajomník tajný, ktorý agitoval pred voľbami za konkrétnu politickú stranu. To sa len tak nevidí.

 3. Ak TOTO individum je minister školstva, tak ja som úžasný vizážista a kaderník.
  Neodpostím si poznámku, že ak toto individum vidím s okuliarmi na zátylku, že by som mu takú je-bol po plechavom čele…aby lepšie videl dopredu, ako dozadu.
  Chce odstrániť byrokraciu???
  Byrokraciou, zavedením evidecie na 80 rokov po ukončení štúdia – “osobná zložka žiaka”, …
  Viac nekomentujem.
  Totálny amaterizmus.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články