Detské leto v Pate (aktualizované)

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Z priebehu bohatého “Detského leta v Pate” sme už priniesli dve fotoreportáže, dnes prinášame ďalšiu.

  Aj napriek nepriaznivému piatočnému počasiu sa tridsiatka turisticky naladených detí spoločne so svojimi mamkami (dámska jazda) vybrala v sobotu 25. júla, na výstup na zrúcaninu gotického hradu Gýmeš, na strmý kamenovcový kopec Dúň, na južnom svahu pohoria Tribeč, zhruba 5 km na sever od obce Jelenec. Gýmeš bol jedným z rodových hradov rodiny Forgáčovcov.

Autobusom vyrazili z Paty o 8.00 hod. Ten ich vysadil v obci Jelenec a potom už pokračovali “po vlastných” po turistickej trase na Tribečskú kremencovú hôrku Studený hrad, odkiaľ je za dobrého počasia nádherný výhľad na celé pohorie Tribeč.

I keď bola obloha po celý deň zatiahnutá mrakmi, výstup na hrad Gýmeš úspešne absolvovali všetci účastníci výletu, dokonca aj najmladšia z nich, iba 4-ročná Stelka.

Cestou domov sa v autobuse hovorilo len o zážitkoch, ktoré účastníci turistického výletu v ten deň zažili, ba niektorí si od príjemnej únavy aj zdriemli.

Dnes, v pondelok 27. júla sa v základnej škole od rána konalo “Leto po anglicky”. Učiteľky, Katka Skladanová a Janka Lehocká, pripravili pre desiatku detí rôzne aktivity, riekanky, piesne a doplňovačky v anglickom jazyku. Deti mali možnosť naučiť sa niečo nové a tí skúsenejší zopakovať si rôzne slovíčka, frázy a pesničky,čisto hravou formou v anglickom jazyku.

Pre všetkých účastníkov rôznych aktivít je zabezpečené občerstvenie vo forme minerálnej vody, ovocia, či drobných sladkostí, ktoré zabezpečuje Obecný úrad v Pate.

Foto: S.Paldan, S. Borkovičová, K. Skladanová.

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články