Žehra – za necelé tri týždne z lesnej cesty sa urobil kaňon

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Pred tromi týždňami sme navštívili Žehru na Spiši, kde sme boli priamo v teréne identifikovať príčinu povodne.

Včera Žehra schytala ďalšie prívaly dažďa a za necelé tri týždne z lesnej cesty sa urobil kaňon. Podotýkam po dvoch búrkach. Príčinou tejto reality je zlé hospodárenie v poľnohospodárskej krajine nad lesom.

Trpezlivo presviedčam svojich bývalých kamarátov a teraz politikov, že je najvyšší čas konať, nie teoretizovať, ale konať. Treba zabudnúť na pravdepodobnosť výskytu extrémnych zrážok. Storočné zrážky sa opakujú už takmer každý rok a nie len to. Zvyšujú sa extrémy a bude ešte horšie, ak neobnovíme poškodenú krajinu.

Ešte dodávam, že toto je dôkaz, že štát musí vrátiť kompetencie aj s peniazmi na údržbu krajiny obciam, aby keď sa dnes niečo stane, aby zajtra obec mohla konať a nečakať na papalášov, že sa rozhýbu s predvádzaním sa pred kamerami

Zdroj: FB

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
  1. ivan jankovič 26. júla 2020, 18:03 – s Michalom sa stretam o niekolko dni. Spytam sa ho, ci to s tymi financiami do obci mysli vazne.

  2. kravcik je celkom sikovny chlapik,len neviem preco ho zrovna trapi lesna cesticka v zehre,su ine dediny kde voda strhla miestne komunikacie, prijazdove mosty,tak tie skody musia byt logicky vyssie ako na nejakej zastrcenej lesnej cesticke .zrejme tam obyvatelia nemaju tu spravnu farbu,inak si to neviem vysvetlit.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články