AKTUÁLNE: Vodič prešiel cez autobusovú stanicu kde to je zakázané a následne narazil do dopravnej značky

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Sereď / Dnes o 17:38  hodine boli občania svedkami jazdy vodiča osobného motorového vozidla cez autobusovú stanicu, kde to je zakázané. Pri výjazde z autobusovej stanice vodič osobného auta pravdepodobne nezvládol to, čo denne zvládajú desiatky vodičov s autobusmi, teda zatočiť na hlavnú cestu smerom ku kostolu a narazil do dopravnej značky osadenej na vyvýšenom ostrovčeku.

Podľa slov svedkov pravdepodobne samotný vodič následne ulomenú značku osádzal späť. Následne z miesta udalosti odišiel.

Treba pripomenúť, že pri dopravnej nehode pri ktorej príde k poškodeniu verejnoprospešného zariadenia (napr. dopravného značenia), má byť na miesto privolaná polícia. Taktiež amatérske osadenie poškodenej dopravnej značky do ostrovčeka nemôže byť považované za rozumné a oprávnené konanie vodiča. Značku totiž môže osadiť nedostatočne a táto môže byť pre ostatných účastníkov cestnej premávky nebezpečenstvom.

Vo veci sme oslovili  Mestskú políciu v Seredi, ktorá by toto konanie vodiča mohla mať zaznamenané na bezpečnostných kamerách. Najskôr operačný a následne náčelník MP nám telefonicky potvrdili, že prípad majú zadokumentovaný a už je v riešení.

Na pondelok nám náčelník MP Ladislav Fabo prisľúbil vyjadrenie k predmetnej udalosti.

AKTUALIZOVANÉ: Stanovisko Mestskej polície

Kamerovým systémom mesta Sereď bolo zaznamenané poškodenie zvislého dopravného značenia – Prikázaný smer jazdy obchádzania vpravo / C 6a / a spáchanie priestupku proti plynulosti a bezpečnosti cestnej premávky porušením dopravného značenia – Zákaz vjazdu všetkých vozidiel v oboch smeroch / B 1 / , ku ktorému došlo dňa 25.7.2020 na ulici Nám. Slobody v Seredi. Príslušník poverený objasňovaním predmetný skutok riadne zaevidoval a následne vykoná objasňovanie predmetného skutku a  neodkladne vo veci rozhodne v zmysle zákona.

Náčelník  MsP Sereď    Mgr. Ladislav  Fabo

Za fotografie ďakujeme pohotovému čitateľovi SOL.

- Inzercia -
  1. MP to pošle z dokumentované Policajtom.
    A následne Pánko by mal prísť o vodičský preukaz.
    Tolko paragrafov porušil že až na jednej Značke.
    + Pokuta – Vodičák

  2. Môže to dat na premiéra… Povie… Ze si nebol vedomí ze koná zle, tým pádom je to v poriadku. A páni policajti sa mu poďakuju že osadil značku a ešte mu to aj zaplatia…

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články