Prebehla hlavná ročná kontrola detských ihrísk

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
Iveta Tóthová / V mesiaci jún 2020  prebehla na území mesta Sereď pravidelná hlavná ročná kontrola detských ihrísk firmou DEXTRADE s.r.o. Žilina.  Cieľom bolo zistiť či majú ihriská splnené požiadavky podľa príslušných noriem a to najmä čo sa týka bezpečnosti hracích prvkov, ich základov či povrchu.
Ročnú kontrolu detských ihrísk vykonávajú špecialisti, ktorí musia byť nezávislí od prevádzkovateľa alebo majiteľa ihriska. Tí kontrolujú poškodenie vandalizmom, menšie a väčšie opotrebovanie, dlhodobé konštrukčné problémy či zmeny v súlade s normami.
Firma DEXTRADE skontrolovala cekom 32 ihrísk v meste, vrátane Fit parkov, workautového ihriska a skateboardovej dráhy. Pre každé ihrisko bol vypracovaný záznam o výsledku odbornej kontroly detského ihriska, ktorý obsahoval fotodokumentáciu, súpis kontrolovaných prvkov a návrhy a odporúčania na odstánenie nedostatkov. Tie poverení pracovníci počas nasledujúcich dní postupne odstránili. Zároveň je pri každom ihrisku nainštalovaná tabuľka s oznamom, aby v prípade zistenia závad občania konaktovali Správu majetku mesta Sereď na adrese sms.konatel@gmail.com.
zdroj: sered.sk
- Inzercia -
  1. Reakcia za ihriska zodpovednej osoby na stav, ktory bol zverejneny na Mlynarskej ulici?

    Je potrebne zverejnit zaznam s nedostatkami vyhotoveny firmou, ktora vykonala kontrolu.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články