COVID-19 je na Slovensku pod kontrolou. Preventívne však diskutujeme o aktuálnej situácii a opatreniach

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

MZ SR |MM|  Na úrade vlády dnes rokovali odborníci aj za účasti premiéra, ministra zdravotníctva a hlavného hygienika.

„Jediná zbraň, ktorú v rukách máme, je zodpovednosť nás všetkých,” povedal po stretnutí odborníkov pred novinármi Igor Matovič s tým, že práve tá Slovensku pomohla vyhrať prvú vlnu. Predseda vlády pevne verí, že sa Slovensku podarí zabrániť druhej vlne ochorenia COVID-19.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí vyzdvihol prácu epidemiológov. Podľa šéfa rezortu zdravotníctva by zároveň pacienti mali pred vstupom do nemocnice prejsť triážou. „Je dôležité, aby naše nemocnice nezabúdali, že treba triáž realizovať,”povedal minister zdravotníctva Krajčí. Práve vďaka tomuto opatreniu by sa totiž podozrivý pacient s možným ochorením COVID-19 nemal ocitnúť v zdravotníckom zariadení. Minister tiež vyzval ľudí, aby zvážili realizovanie podujatí, kde sú ľudia dlhšie bez rúšok, napríklad oslavy. Seniori ako riziková skupina by mali podľa jeho slov nosiť rúška aj keď idú von.

Hlavný hygienik Ján Mikas rozdelil prípady nakazených na Slovensku na tri kategórie. V prvej ide o skupinu importovaných prípadov zo zahraničia. Ďalej ide o úzke, najmä rodinné kontakty už pozitívne testovaných osôb, pričom táto skupina je najčastejšou. Treťou kategóriou sú roztrúsené prípady, ktoré sa objavia, tie sú však podľa hlavného hygienika pod epidemiologickým dohľadom.

Predseda vlády Igor Matovič – Aktuálna epidemiologická situácia – tlačová konferencia po rokovaní Epidemiologického konzília:

🎥🔴 Predseda vlády Igor Matovič – Aktuálna epidemiologická situácia

Gepostet von OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti am Donnerstag, 9. Juli 2020

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články