“NEZMIERIM SA S POLITIZÁCIOU POLÍCIE, A PRETO AKO PREZIDENT KONČÍM” – prezident PZ SR Milan Lučanský

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

38 min

NEZMIERIM SA S POLITIZÁCIOU POLÍCIE, A PRETO AKO PREZIDENT KONČÍM

Nechcem niesť zodpovednosť za to, že vedenie ministerstva vnútra politizuje políciu. Je to veľký krok späť. Zvážil som všetky možnosti, ktoré mi zákon ponúka. Premyslel som si svoj krok zo všetkých strán.

Musím povedať, že napriek silnej podpore môjho okolia, kolegov, rodiny, priateľov, nechcem ďalej spolupracovať so súčasným vedením Ministerstva vnútra SR. Nemám ich dôveru a oni zase nemajú tu moju. Spolupráca musí byť založená na vzájomnom rešpekte. Uznávam, že vnímam Romana Mikulca ako korektného človeka, ale neuznávam ho ako ministra vnútra. Naše pohľady na ďalší chod polície sú rozdielne, naše názory na viacero tém sú odlišné.

Nechcem niesť zodpovednosť za začínajúci úpadok dobre vybudovaného Policajného zboru, ktorý nedokážem ovplyvniť, pretože už teraz mi vedenie ministerstva siahlo na právomoci prezidenta Policajného zboru. Nikdy sa nezmierim s politizáciou policajného prezidenta, nech už si pod tým vládna koalícia predstavuje čokoľvek.

Možnosť brannobezpečnostného výboru považujem za stratu času, keďže matematika nepustí a koaličný štvorlístok má trojpätinovú väčšinu, i keď dôvod na moje odvolanie nie je žiadny. Nemám chuť trýzniť verejnosť dennodennými hádkami a hádzaním špiny, o ktoré by sa teatrálne vládni predstavitelia postarali.

Chcem sa poďakovať všetkým svojim kolegom, každému policajtovi a mojim priaznivcom za roky spolupráce. Po 30 rokoch v Policajnom zbore som sa rozhodol požiadať o uvoľnenie zo služobného pomeru k 31.8.2020.

Zdroj: FB
- Inzercia -
 1. Sucasny Mikulec je obycajna bábka v rukach koalicie. Nedokazal sa ohradit a zastat sa policajtov, ked pan premier svojim rozhodnutim vytvoril najdlhsie kolony v dejnach slovenska. Sklonil hlavu a s cervenymi usami prevzal vinu ineho na seba. Hovado! Namiesto toho mal zareagovat tak, ako to urobil pan Lucansky. Drzal sa pokynov a pan premier by mal sracku na hlave, nie policajti. Tato kindervlada sasov potrebuje “svojich tajtrlikov”, aby mali pocit moci.
  Vyhraj volby a mozes vsetko. Dokedy…

  Panovi Lucanskemu prajem vela zdaru a zdravia vo vysluzbe!

 2. Ono sa hovorí / vrana k vrane sadá /len tie jeho vrany už dávno uleteli, podaktoré do basy a na dalšie to čaká.

 3. Čo si ty za vtaka?!
  Sused. Dobre, ze nemam takeho vtaka za suseda ako si ty, cocote))

 4. Pre názor: Trafil si klinec po hlavičke . Napísané presne . Ja sa pripájam , pán Lučanský všetko dobré.

 5. Na Lučanského sa tu nadávalo, keď boli kolóny na Veľkú noc. To že to pokazil niekto iný už nikoho nezaujímalo. Ponadávali si, kopli si a bolo. Mimochodom tiež si myslím, že by mal odísť, ale z iných dôvodov ako sú tu spomínané.

 6. Matelkovi sa splnil sen. Odchádza pol. prezident, za ktorého šla polícia po krku už aj mocným. A to sa musí samozrejme ihneď zastaviť. Hlavne, že sa kecalo o zmenách, boji proti korupcii, rodinkárstvu, ale nemajú chochmesu naplno povedať, že policajný prezident musí byť viac pod kontrolou ministra. Nuž čo, azda len toľko dodať, že si Matelkova vláda zas poriadne nasrala do huby. Na bud. odporúčam pred voľbami nepiť a nefetovať. Potom tu vyhrávajú takýto idioti.

 7. Pre Vlado a pod.: Polícia šla za Lučanského tak, ako aj za iných prezidentov. Lučanský sa vrátil do polície po voľbách v roku 2012 hneď na miesto viceprezidenta. Samozrejme, vtedy mu to nevadilo, že to bola politická nominácia. Myslieť si, že sa bude robiť, keď tam bude Lučanský a nerobiť, keď odíde, je totálne mimo realitu. Keď tam príde aj posledný chlap z obvodného oddelenia, bude sa robiť. Jednoducho prezident nemá šajnu o tom, čo robí 15000 policajtov. On akurát tak vymenuje krajských riaditeľov a funkcionárov na prezídiu. To je tak všetko. A za celé dva roky, ktoré vo funkcii bol, neurobil nič. Len rozbil elitný útvar a dal tam svojich ľudí. Reorganizácia, ktorú sľuboval sa nikdy neudiala. Nie v tak potrebnom rozsahu.

 8. pán Lučanský je jednoznačne Kaliňákov , Sakovej a Ficov človek, ktorý prehliadal policajné kauzy ako napríklad nezákonné lustrácie či vyčíňanie pána Bodora a im podobných. Len nech čo najskôr vypadne aby sa policajtom rozviazali ruky a mnohí miestni králi a králičkovia sa konečne začali zodpovedať zo svojho šafárenia.

 9. Obyvateľ má pravdu. Z jeho príspevku je zrejmé, že vie čo píše a je z fachu. Súhlasím s ním.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články