Vicepremiérka Remišová: Hľadáme nového šéfa NASES, ktorý bude obhajovať záujem štátu a jeho občanov

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

ÚPV SR II |MM| Bratislava, 29. júna 2020 Úrad podpredsedníčky vlády SR pre investície a informatizáciu, ktorý vedie Veronika Remišová, vyhlásil výberové konanie na generálneho riaditeľa Národnej agentúry pre sieťové a elektronické služby (NASES). Termín zasielania prihlášok je do 13.júla. Viac informácií nájdete tu: https://www.vicepremier.gov.sk/urad/volne-miesta-verejna-sluzba/ Uchádzač o funkciu musí vopred súhlasiť, že jeho písomná prezentácia a vízia o NASES bude sprístupnená tretím stranám.

„Tak, ako som sľúbila, spustili sme transparentné výberové konanie na pozíciu generálneho riaditeľa NASES. Neexistuje žiaden favorit. Hľadáme človeka, ktorý bude nielen odborník v IT, ale najmä manažér, obhajujúci v prvom rade záujmy štátu. Informatizácia štátu doteraz stála stovky miliónov eur, ale nefunguje. Kľúčové štátne IT systémy potrebujú byť nielen úplne bezpečné, ale najmä plne a spoľahlivo funkčné. Pre nového riaditeľa to bude nielen výzva, ale aj zodpovednosť. Vyzývam ľudí, ktorí na to majú schopnosti, aby sa pridali k budovaniu informatizácie bez korupcie a s pozitívnym dopadom na životy miliónov občanov Slovenska,“ povedala podpredsedníčka vlády Veronika Remišová.

Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby (NASES) plní úlohy  v oblasti informatizácie spoločnosti a spravuje informačné systémy verejnej správy, pre orgány štátnej správy, právnické a fyzické osoby, ktoré požadujú informácie, údaje z informačných systémov, databáz a registrov verejnej správy. Prevádzkuje vládnu sieť Govnet a Ústredný portál verejnej správy.

Ústredný portál verejnej správy (ÚPVS) – www.slovensko.sk zabezpečuje centrálny a jednotný prístup k informačným zdrojom a službám verejnej správy. Cieľom portálu je prístupnou formou tieto informácie a služby poskytovať používateľovi. Medzi najvýznamnejšie úlohy ústredného portálu patrí nasmerovanie používateľa k využitiu konkrétnej elektronickej služby verejnej správy, s využitím relevantných informačných zdrojov.

- Inzercia -
  1. Táto žena je bohužiaľ najväčší prúser tejto vlády na tomto poste. Vyštudovaná bábkoherečka riadi IT …

  2. “transparentne” vyberu noveho cloveka tak, ako vlada “transparentne” dosadila svojich dalsich odbornikov. Tato vlada je doteraz sami odbornik, sami specialista ale hlavne sami odrb na obcanov.

  3. a tu zase v inom poradí: prvý je tentokrát “Názor”, potom “seredan”, nasledovať budú Havran, Haló a Gulak 😂

  4. Jardo..nemáš inu zábavku,len tu sledovať,kto tu kedy píše..a pomýlil si sa,tip ty nevyšiel..

  5. na obyvatela s malým “o” som zabudol, že magazin1, muhahaha, bože ako hlboko niektorí klesli

  6. Pre Jardo,napísal si niečo k veci?Názor nijaký? Daj aj Ty pár mysleniek!Alebo o čo Ti teraz ide.Zrejme zakomplexovaný chudáčik.Tak si píš čo chces,a nechaj Tých druhých na pokoji.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články