“Verím, že vďaka skúsenosti s povodňou spred dvoch rokov nečakali so založenými rukami, kým sa zopakuje. Alebo áno?” – Ján Budaj, minister ŽP

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Na foto je obec Pichné, ktorou dnes prehrmela povodeň. Na mieste boli aj ľudia z Slovenských vodohospodárskych stavieb (organizácia MŽP).

Z priloženej fotky je zrejmé, že ide o typický lievik. Riziko povodne je viac než vysoké. Veľkú povodeň tu mali už pred dvomi rokmi. Vedenie obce si iste bolo vedomé, že pred povodňami by ich ochránili iba vodozádržné poldre. Lesy nad obcou si totiž už dávno vyrúbali. Nahradili ich polia, zvažujúce sa dolu, do dediny. Verím, že vďaka skúsenosti s povodňou spred dvoch rokov nečakali so založenými rukami, kým sa zopakuje. Alebo áno?

Skúsenosť tejto povodne v oboci Pichné nechám preskúmať odborníkmi na tvorbu krajiny a zverejnim ich ako ilustráciu dobrých aj chybných zásahov v krajine.

Zdroj: FB
- Inzercia -
  1. to ze sa to da preskumat ludom nepomoze. Ludom pomoze ked sa zacne konat. Roky sa vsetko len skuma, projektuje, vymysla a nerobi sa nic. A ako vidim pokracuje to tak dalej. Aj tato vlada sa drzi hesla pomoz si sam.

  2. Presne v Šintave skúmajú kanalizáciu už druhý rok a výsledok nikde a splašky všade.

  3. V Šintave je to v poriadku. Nevedeli si spraviť poriadky s vedením obce, najmä s dodávateľom kanalizácie/ to predsa ani nejde,keď to robila kamarátska firma/ . Ako ten vtip. Vymením Trabant za koňský trus. Zn: Hovno za hovno.

  4. Budaj to napísal tak,akoby tie lesy vyrubali za posledne roky .Mal by si prečítat historiu obce,kde sa o tom píše.

  5. Anonym 21. júna 2020, 13:21 – nie! Budaj napisal, ze od poslednej povodne so stavom pravdepodobne nic neurobili.
    A to je zasadny rozdiel…

  6. Na Slovensku , sa riešia veci , až po tom , keď sa niečo stane . Nejaká prevencia, im nič nehovorí. Inak aj v Dolnej Strede je už jeden kopec dolu, nie je to nebezpečné? Ak sa vyleje Váh ?

  7. v jednej obci mali stale taketo zaplavy ,neviem meno obce.tak im odbornici poradili na ten svah nasadiť lucerku.a čuduj sa svete pomohlo.len treba použiť sedlácky rozum.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články