Protizákonný postup starostu Macha

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

To, že Adrián Macho ako starosta Šoporne je obžalovaný za zneužitie právomoci verejného činiteľa, a teda i súdený na okresnom súde v Galante, je známe už dávnejšie. Prečo sa ale ako občan Šoporne dozvedám o ďalších jeho protizákonných porušeniach doslova z ulice, z média Sereď OnLine alebo z tzv. infozákona, na ktorí sa podujali iní? Nemalo to byť známe bez zamlčovania a zahmlievania zverejnené od samotného starostu Macha,  poslancov OZ?? Alebo z informačných prostriedkov Obce Šoporňa?

Naviac, je dôvodné podozrenie, že obhajobu starostu zabezpečuje advokát, ktorý zároveň faktúruje Obci Šoporňa od januára 2015 niekoľkotisícové sumy každý mesiac, len aby kryl jeho protizákonné konanie.

Aby boli aj ďalší občania informovaní, chcel by som im týmto spôsobom, prostredníctvom Sereď Online poskytnúť dôležitú informáciu z Generálnej prokuratúry v Bratislave z roku 2017, kedy prokurátor GP odpovedal starostovi Machovi na jeho pripomienky takým spôsobom, že jednoznačne označil jeho úradný postup ako nezákonný! Citujem z listu prokurátora Generálnej prokuratúry Adriánovi Machovi: „Váš postup v danom prípade nemožno hodnotiť iným spôsobom ako protizákonný.“  ( viď príloha list z Generálnej prokuratúry )

Má starosta Obce azda čo tajiť? Veď ak by konal čestne a podľa zákona, zverejnil by všetko aj občanom aj Okresnej prokuratúre.

Protizákonné konanie, čiže postup starostu Macha, sa týkalo toho, že neposkytoval pri vyšetrovaní súčinnosť Okresnej prokuratúre, nepodával jej vysvetlenie, nepredkladal spisy a doklady v konkrétnych konaniach, ktoré sa týkali jeho ako starostu Obce a Obce Šoporňa, za ktoré boli uložené viaceré Upozornenia prokurátora. Tieto Upozornenia starosta Obce prakticky odignoroval  a nesplnil, za čo bol následne Okresnou prokuratúrou obžalovaný a momentálne je za to súdený na Okresnom súde v Galante. Za uvedené mu hrozí finančná pokuta, strata mandátu starostu a zákaz vykonávať akúkoľvek verejnú funkciu, a to na základe Trestného rozkazu. ( viď príloha list z  Generálnej prokuratúry, Trestný rozkaz )

trestny rozkaz sken

(Poznámka redakcie: Autor článku je redakcii známy, nakoľko článok bol podpísaný a jeho uverejnenie bolo konzultované aj telefonicky. Autor však požiadal o zachovanie anonymity, čo redakcia rešpektuje.)

 

 

- Inzercia -
 1. Starosta Macho to má nahnuté.Dokedy mu všetci budeme platiť obhajcu Trnkociho? Kedy má ten súd v Galante? Pojdeme pozrieť.

 2. Hodnotenie je jedna zalezitost a rozsudok je druha.
  Mozem hodnotit, ze toto cele na solke je jedna stoka a “novinar” je posadnuty machom.
  Rozsudok by znel inak, ako hodnotenie. Ci nie?
  Takze, ako to teda vlastne je?

 3. Rad by som vedel, aka bola dohoda s Ex, ked vtedy bolo “vsetko v poriadku”.
  Kde bol vtedy pan novinar?

 4. Starosta Macho už si naozaj trápny.Čo má s tvojim súdom aký novinár????Čo má s tvojimi prehmatmi občan a novinár???Choď už preč lebo sa vrátiš do basy.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články