“o zneužitiach moci Ministerstva vnútra svedčia hroby obetí, ale Ministerstvo mlčí”

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

– poznáte pravdu a pravda vás oslobodí (Ján 8,32)

Po mojej výzve ministrovi niektorí nerozumeli, o čo mi ide. Vyzval som totiž, aby Ministerstvo vnútra zverejnilo pravdu o vyšetrovaní zneužitia jeho moci v minulosti, resp. ak také vyšetrovanie ešte neprebehlo, aby ho pán minister začal.

Je predsa dosť absurdné, že o zneužitiach moci Ministerstva vnútra svedčia hroby obetí, ale Ministerstvo mlčí. Svedčia o ňom stovky, tisícky článkov. Aj knihy , napísané obeťami, alebo novinármi, opisujúcimi prenasledovanie občanov , ktorého sa na Slovensku štát dospustil pred Novembrom aj po ňom, resp. dopustili sa ho gauneri, zneužívajúci jeho moc. Ale kde sú oficiálne vyšetrovacie správy? Akokoľvek hľadám v pamäti, vynára sa mi iba Správa branno-bezpečnostného výboru (F.Javorský). Bola publikovaná v r. 1992 (ale výpovede, na základe ktorých vznikla ostali utajené). Podobne dopadla aj správa “Komise 17. listopadu”. Po nástupe mečiarovcov sa zločiny minulosti iba bagatelizovali, však bývalý šéf ŠtB bol Mečiarovým poradcom a opäť sa motal okolo tajnej služby. Po Mečiarovom páde v r. 1998 nevznikol žiaden jasný a oficiálnou inštitúciou zaštítený obraz o rozsahu zneužívania moci Ministerstva vnútra, ani o jeho formách. Je to vysvetliteľné iba tým, že Mečiarovci z vnútra SIS disponovali kompromitačnými dôkazmi na Dzurindu a novú garnitúru. Premiér sa totiž sprvu hotoval trestať zneužívačov moci, ale hneď prvý mesiac po voľbách pustil “ktosi” na verejnosť nahrávku, ako Dzurinda dohovára kšefty na bratislavskom magistráte – a bolo po pôvodnej razantnosti. Hoci všetci videli, ako si Mečiar samo-amnestoval únos spojnený s vraždou – amnestie ostali nezrušené. Nezmenilo sa to ani v rokoch po Mečiarovom páde, kedy Dzurinda disponoval s ústavnou väčšinou.

Isteže, ľudia si už dávno urobili názor, vyšli knihy, natočili sa filmy…atď. Štát ale nekonal, “vnútráci” mlčali a spravodlivosť plakala v kúte – a to rozhodlo. Tak sa Mečiar vrátil k moci. Ten rok 2006 a návrat Mečiara so Slotom ku moci to bola tragédia, ktorej dôsledky všade pôsobia podnes.

Mečiarov dedič, R.Fico, napísal potom ďalšiu jeden a pol dekádu zneužívania moci v Slovenskej republike Aj zo strany Ministerstva vnútra. Stal sa z toho systém.

Ten čas sa ale naplnil – dnes máme od koho žiadať pravdu. Zo skúsenosti, vykúpenej dlhým časom, už dobre vieme, že bez pravdy sa nedostaneme, ako ľudia, ani ako spoločenstvo , ďalej. Preto ten list….Nie je to žiadna túžba po revanši, iba po pravde. Iba pravda o zneužívaní štátnej moci môže zabrániť, aby sa to neopakovalo…ň

Zdroj: FB

- Inzercia -
- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -