Hygienici rozhodli o výnimke kedy nemusíte mať rúško. Platné od dnes 12:00 hod.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

ÚVZ SR |MM| Opatrenie Úradu verejného zdravotníctva SR pri ohrození verejného zdravia – rúška zmena

Týmto opatrením sa výnimky z povinnosti prekrytia horných dýchacích ciest dopĺňajú o:

„- osoby nevesty a ženícha pri svadbe,

-žiakov pri konaní prijímacích skúšok, komisionálnych skúšok, jazykových skúšok, skúšok odbornej spôsobilosti na výkon povolania a pri ukončovaní výchovy a vzdelávania,

-poslucháčov pri konaní štátnych jazykových skúšok,“

Toto opatrenie nadobúda účinnosť dňom 28. mája 2020 od 12:00

Opatrenie_UVZSR_ruska-zmena

 

- Inzercia -
  1. uz im z tych nahubkov presiva riadne, este ze stat nema nic dolezitejsie na praci..

  2. Mám zopár dotazov k týmto opatreniam Úradu verejného zdravotníctva SR. Už som si “zvykol”, že štát namiesto vlády SR riadia hygienici, imunológovia a iní odborníci z oblasti zdravotníctva. Všetko je to pekné, ale už dávnejšie bola nastolená polemika či je to právne čisté. Pretože títo odborníci by mali fungovať “len” ako poradný orgán vlády SR. Ale vydávať všeobecne záväzné právne predpisy by podľa môjho názoru mali vydávať v konečnom dôsledku vláda. Čiže tie právne predpisy, t j. opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR mi nejako nepasujú. Ďalším problémom je záväznosť. Ak nie sú vydané v zbierke zákonov, pre koho sú záväzné? Zákon č. 400/2015 Z. z. hovorí, že o všetkom, čo bolo v zbierke zákonov vyhlásené, sa má za to, že dňom vyhlásenia sa stalo známym každému, koho sa to týka. Táto domnienka o znalosti vyhlásených všeobecne záväzných právnych predpisov je nevyvrátiteľná. Čiže nikto sa nemôže vyhovoriť, že o nejakom predpise nevedel. To je to ľudové “neznalosť zákona neospravedlňuje”. Podobná domnienka sa však na opatrenie Úradu verejného zdravotníctva SR nevzťahuje, zvlášť ak nie je uverejnené v zbierke zákonov. Aký zákonný inštitút zabezpečuje to, že opatrenie Úradu verejného zdravotníctva SR sa stalo známym každému koho sa týka? Aký zákonný inštitút zabezpečuje, že neznalosť o existencii opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR nikoho neospravedlňuje? A aký zákonný inštitút zabezpečuje, že také opatrenie Úradu verejného zdravotníctva SR je záväzné?

    Budem rád ak sa tu objavia konštruktívne príspevky.

  3. pre: Magdalena 30. mája 2020, 15:29 Vaša “neanonymita” je obdivuhodná. Podpísať sa ako ste to urobila Vy je to isté, ako sa podpísal “Anonym”. Odpoveď aspoň čiastočnú, na otázky resp. vecné poznámky, ktoré uviedol Anonym 29. mája 2020, 18:53 je vysvetlená a dosť odborne tu:
    https://www.youtube.com/watch?v=C8CCtumJ08U
    Očakávam, že aj odbornú autoritu, akou je MUDr. I. Bukovský dokáže spochybniť nejaký troll. O tých tu nebýva núdza.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články