Veľká Mača: Priviazali psa a nechali ho v lese. Vďaka polícii sa postavili pred súd

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

KR PZ Trnava |MM| Okresný súd v Galante rozhodol o vine z prečinu týrania zvierat a treste pre Ritu M. a jej syna Kristiána M., ktorí v novembri roku 2018 spoločne odviedli svojho približne ročného psa Ediho na odľahlé miesto pri potoku v blízkosti obce Veľká Mača, kde ho vôdzkou nakrátko priviazali o strom a odišli. Telo vychudnutého a uhynutého psa našiel koncom februára 2019 náhodný okoloidúci.

Spoluprácou policajtov z Obvodného oddelenia PZ v Sládkovičove a odboru odhaľovania nebezpečných materiálov a environmentálnej kriminality úradu kriminálnej polície Prezídia PZ sa podarilo vypátrať páchateľov tohto trestného činu, ktorým bolo napokon vznesené obvinenie za prečin týranie zvierat.

Prokurátor sa s návrhom polície stotožnil a podal obžalobu. Sudkyňa obžalovaných odsúdila na trest odňatia slobody v dĺžke šesť mesiacov pre Ritu M. a dva mesiace pre Kristiána M. s podmienečným odkladom pre obidvoch.

Týranie zvierat je trestným činom, za ktorý páchateľovi hrozí trest odňatia slobody v dĺžka dva až päť rokov.

Týmto by sme zároveň chceli vyzvať všetkých občanov, ktorí sú svedkami týrania zvierat, majú informácie o týraní zvierat alebo majú podozrenie z týrania zvierat, aby podali trestné oznámenie a toto protiprávne konanie bezodkladne oznámili polícii.

Viac informácií na Zatúlané Psíky Šaľa: https://www.facebook.com/story.php?story_fbid=2928349073879203&id=147849528595852

- Inzercia -
  1. Aky podmienecny trest? Toto spravi len osoba ktora ma posunuty emocny a moralny prab do takych sfer, ze tieto typy patria do ustavu. Dnes je to pes , zajtra to bude decko. A primitivne kmene treba potrestat primitivnym sposobom….

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články