AKO TO TOTÁLNE POKAZIŤ

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Andrej Stančík

AKO TO TOTÁLNE POKAZIŤ

Reakcia Británie na koronakrízu sa ukáže ako príklad spektakulárneho zlyhania. S tisíckami mŕtvych.

Na začiatku priniesol Boris ambiciózny a vedecký plán. V čase, keď napriek lockdownu v Taliansku zomierali tisícky ľudí, Boris hovoril o kolektívnej imunite. Tento geniálny plán mal byť najväčším medicínskym experimentom v dejinách. Lockdown vraj nebol efektívny a Británia mala ísť správnou cestou – budovaním kolektívnej imunity.

Malo to stáť tisícky životov, no minimalizovať dopady na ekonomiku a pripraviť krajinu na ďalšie vlny. Skrátka, oni boli tí chytrí a my sme boli tí hlúpi.

- Inzercia -

Lenže potom Boris pod dopadom krízy a tisíckam nakazených otočil. O 180 stupňov.

Výsledok je naozaj žalostný. Okolo 37 tisíc ľudí zomrelo podľa štatistík. Reálne čísla môžu byť ale omnoho vyššie.

Žiadnu kolektívnu imunitu si ale Briti nevybudovali a opatrenia, ktoré museli prijať,boli ešte drastickejšie ako u nás.

Tento experiment ich stál desiatky tisíc životov a ostane mementom pre celý svet.

Buďme radi, že u nás sme išli presne opačným postupom. Vďaka opatreniam vlády (a aj včasnej reakcii Pellegriniho) nemáme tisícky mŕtvych a opatrenia sme mali oveľa miernejšie ako väčšina Európy.

Chyby sa robili aj u nás a nebolo to ideálne.

Vážme si ale čo máme.

Zdroj: FB

Fotka Podporujeme Igora Matoviča - premiéra Slovenskej republiky.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
Obnoviť ⭯

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články