Ľudia z hraníc musia byť umiestnení do štátnych zariadení. eKaranténa stále nefunguje.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

MV SR |MM| Ohlasovaný termín spustenia smart domácej karantény na piatok 22. mája sa nepodarilo dodržať. Stále čakáme na schválenie od firiem Apple a Google, ktoré budú mať nad aplikáciou dohľad.

Aj napriek tomu, že spustenie ostrej prevádzky e-Karantény nebolo oficiálnymi zdrojmi z Úrad vlády Slovenskej republiky potvrdené, mnoho Slovákov zo zahraničia prišlo na hranice a dožadovalo sa domácej karantény. Blokáda hraníc trvala do neskorých nočných hodín, hraničný priechod Jarovce-Kitsee bol prechodný až cca od 3:30 v sobotu nad ránom.

Na situáciu dohliadali slovenskí aj rakúski policajti, zasahoval aj antikonfliktný tím odboru poriadkovej polície PPZ (na snímkach), vďaka ktorému sa podarilo na mieste udržať bezpečnosť.

Úrad verejného zdravotníctva vydal opatrenie, na základe ktorého môžu ľudia, ktorí prídu na Slovensko v týchto dňoch, počkať na spustenie smart karantény v štátnych karanténnych centrách. Tie budú môcť opustiť hneď, ako bude aplikácia eKaranténa dostupná. (http://www.uvzsr.sk/…/navrh_chytra_a_statna_karantena_22_05…)

➡️ Momentálne pomáhame ľudí z hraníc umiestniť do štátnych zariadení. Policajti určeným postupom evidujú prichádzajúce osoby na základe platného opatrenia ÚVZ SR. Po evidencii sú zostavované kolóny vozidiel s repatriantmi a následne sú vozidlami policajného zboru doprevádzané do karanténnych centier.

➡️ Karanténne strediská majú dostatok voľných kapacít. Zdôrazňujeme, že sú prijaté také opatrenia, ktoré vylučujú možnosť šírenia nákazy v karanténnych zariadeniach. Na hraničnom priechode je k dispozícii balená voda, občerstvenie aj toalety.

OBČANOV OPÄŤ VYZÝVAME, ABY SI PRED PRÍCHODOM NA ŠTÁTNU HRANICU SR OVERILI NA KORONA.GOV.SK, ČI JE APLIKÁCIA V OSTREJ PREVÁDZKE.

PODROBNÝ MANUÁL A VŠETKY DÔLEŽITÉ INFORMÁCIE O APLIKÁCII NÁJDETE NA https://korona.gov.sk/ekarantena/

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
  1. Keby si radšej dali na huby rúška. Rovno ich tam mali riešiť v blokovom konaní.

  2. Neviem,že by títo ľudia splnali definíciu slova..repatriant…su to Slováci pracujuci v zahraničí,vracajuci sa za účelom návštevy..

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -