Pytliactvo sa mu veľmi nevyplatilo. Polícia prichytila “rybára” ako lovil ryby bez povolenia

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

KR PZ Trnava |MM| Policajti Obvodného oddelenia PZ Veľký Meder (okr. Dunajská Streda) kontrolovali Chránenú krajinnú oblasť Dunajské luhy. Spolu s členom rybárskej stráže a dobrovoľným strážcom poriadku sa v sobotu v skorých ranných hodinách vydali do katastra obce Kľúčovec.

Počas akcie prichytili pytliaka na mŕtvom ramene Dunaja, ako neoprávnene, bez povolenia, lovil ryby. Chytal ich pomocou čereňa o rozmeroch 4×4 m a tiež pomocou 35 m rybárskej siete „žiabrovky“.

Mal už celkom slušný úlovok v hodnote 196 Eur:
➡️ Šťuka severná – 1ks
➡️ Boleň dravý – 1 ks
➡️ Pleskáč vysoký – 6 ks
➡️ Podustva severná – 9 ks

Podozrivého hliadka na mieste zadržala a následne odovzdala vyšetrovateľovi. Ten 46 ročného muža z Číčova obvinil z prečinu pytliactva a v tzv. superrýchlom konaní čaká v cele policajného zaistenia na rozhodnutie súdu.

V zmysle zákona je možné za takýto skutok vykonaný hromadne účinným alebo zavrhnutiahodným spôsobom uložiť odňatie slobody na 6 mesiacov až 3 roky.

- Inzercia -
  1. Pytliactvo tu budé stále..pytlačí aj ten co ma rybarsky listok..Jedno je škoda na Slovensku že rybárska stráž nieje zamestnanie…že by boli revizori v obehu..všetci to robia popri svojej práce..tak preto sa toto tu robí…a pevne verim tomu keby za to boli plateny revizory a verejnym cinitelom zaroven..tak vacsina rybárov by zmenila chovanie pri vode..

  2. Pytlačia aj niektorí poľovníci a ani o tom mnohí netušia. Napríklad zrazite zver autom a potom to nasleduje…

  3. aha zijem na slovensku a ked si chcem nahodu zachytat musim mat listok rybarsky to uz naozaj vsetka voda ryba je sukromna niekedy davno sa chodilo na ryby bez listkov boli rieky jazera kde sa dalo chytat taky clovek co si chce zachytat bez listka a bez sukromnika ma ist kam akoze chore co je uz vsetko vase!!!

  4. pre ja pytliak soporna.si sa zasekol v praveku?niekedy aj praclovek lovil kde kolvek,to bola parada,niektore africke kmene lovili aj ludi,potom ich zjedli to je tiez pochutka.tie ryby co plavaju v jazerach sa bohuzial na 90% kupuju a potom do tych jazier nasadzaju a co myslis kdo ich plati?ak by som isiel okolo tvojej zahrady aj s pocetnou rodinou tak verim,ze by si nemal problem ak by si nas videl oberat ti urodu ci?
    vermi aj ja mam obcas take chutky ako ten ludozrut,prepichnut hrdzavou kopijou takeho primitiva a nemusel by som ho ani zjest.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články