Míľa pre mamu sa tento rok nekoná

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Na 9. mája malo OZ Hudram v spolupráci s mestom Sereď a Úniou materských centier na Slovensku pripravenú veľkú oslavu Dňa matiek, známejšiu pod názvom MÍĽA PRE MAMU. Zámocký park v Seredi sa počas uplynulých ročníkov o takomto čase premenil na rozprávkový les, plný známych postavičiek, súťažných stanovíšť a všetkých by potešil aj milý kultúrny program. Deťom by aj tento rok spestrili deň hasiči, psíčkari, chovatelia zvierat, včelári aj sokoliari.

Pandémia koronavírusu ale organizátorom zmarila plány, nakoľko je na Slovensku zákaz organizovať hromadné spoločenské podujatia. Míľa pre mamu sa z tohto dôvodu tento rok konať nebude. Sereď sa pritom počtom účastníkov na podujatí vždy radila medzi popredné mestá, veď v roku 2018 sa do Míle pre mamu zapojilo 1 632 návštevníkov a v roku 2019 to bolo 1 420 registrovaných účastníkov. Áno, presne toľko ľudí v jedno popoludnie zavítalo do zámockého parku a vzdalo hold všetkám mamám na svete.

Členovia OZ Hudram vyjadrili ľútosť, že tento rok deťom nemôžu urobiť radosť.: “V týchto chvíľach by sme za normálnych okolností lietali po parku a amfiteátri v Seredi ako včeličky, pripravovali súťažné stanovištia, rozkladali kulisy, triedili darčeky pre mamičky. Za normálnych okolností by sme skákali od radosti, ako nám krásne vyšlo počasie a premýšľali by sme, koľko ľudí v našom meste a okolí asi príde podporiť najväčšiu kampaň zameranú na podporu matiek. Veríme, že by to bolo krásne číslo a nádherný deň. Večer by sme unavené, ale nesmierne šťastné uzatvárali podujatie výkrikom ĎAKUJEM, ŽE SI MAMA!
Situácia je však iná. Nemôžeme sa stretnúť v takom veľkom počte ako každý rok, nemôžeme spoločne súťažiť na zabavných stanovištiach, ani si pozrieť super program pre mamičky. ALE! Môžeme vyjsť na slniečko, možeme ísť na prechádzku, do parku, do lesa, do prírody, alebo len tak, okolo sídliska… Môžeme mamičke vyrobiť vlastný darček k ich sviatku a určite sa môžeme na ňu usmiať ! “

Krajšiu vetu na záver ani napísať nejde a my s ňou môžeme iba súhlasiť.

V prílohe si pripomeňme vo fotogalérii atmosféru minulého roka.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -