“Dnes a denne sa na Slovensku poškodzuje životné prostredie, ktoré neustane, kým sa slušní ľudia nespoja a nepostavia proti.” – Ján Budaj, minister životného prostredia

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Dnes vláda I.Matoviča schválila svoj program. Kapitolu životného prostredia , ktorú obsahuje, som písal s odborníkmi a aktivistami, ktorým za ich dobrú prácu v tejto chvíli úprimne ďakujem. Je to ambiciózny program, ale dôležitejšie než slová, budú skutky. Namiesto obligátnej slávnostnej fotografie vlády nastúpenej pred vlajkoslávou preto pridávam fotografiu z havárie na jednej zo slovenských riek. Dnes a denne sa na Slovensku poškodzuje životné prostredie (na foto Slatina), ktoré neustane, kým sa slušní ľudia nespoja a nepostavia proti.


Mojim prvoradým cieľom bude ozdraviť samotný rezort a jeho organizácie. Aby sme mohli prejsť od deklarovanej ochrany ku uplatňovaniu práva. Na poškodzovanie životného prostredia sa treba dívať ako na poškodzovanie zdravia občanov a národného bohatstva, patriaceho nie iba nám, ale našim potomkom. Do programu vlády sme preto vložili napr. aj ENVIROpolíciu. Verím, že ochrana životného prostredia sa dá robiť oveľa razatnejšie. Poďme do toho! Pomôžte prírode!

Fotka Jana Budaja.
Zdroj: FB
- Inzercia -
  1. Treba budovať kanalizácie v obciach, aby sa splašky namiešali s dažďom a potom tiekli aj do riek, ale aj vyplavovali ulice ako to bolo v minulom roku …

  2. Treba urobiť poriadok aj s našimi spoluobčanmi v osadách, ktorí všetku špinu nosia k potokom a tam aj špinia. Ale aj naši ľudia vyvážajú odpad buď do lesa, alebo popri cestách, aby nemuseli platiť, hlavne stavený odpad.

  3. A preco by sme mali za vsetko len platit? Ved platime nemale dane tak preco este aj za stavebny odpad? Ved ten moze mesto darovat tomu kto ho opetovne pouzije na podkladku na stavbach alebo ho mesto zrecykluje na podkladku ciest ci chodnikov a podobne. Potom ked je niekto pazravy na meste a spoplatnuje takýto odpad tak sa necudujme ze to ludia jebnu barskde.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články