“Úplatný sudca je škodná v revíri” – Mária Kolíková, ministerka spravodlivosti

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Konečne toto tvrdenie zaznelo verejne a od autority, ktorou ministerka spravodlivosti nepochybne je.

Kočnerova opička Jankovská, síce namiesto v talári a v súdnej sieni, sedí vo väzbe, no to je málo. Niektorí jej kolegovia a kolegyne vyšetrovaní pre korupciu a komunikáciu s Kočnerom sú síce tiež v base a ďalší už s políciou spolupracujú, no Bratislava a Košice nie sú celým Slovenskom.

Pred sebou mám kompletné kópie dvoch konkrétnych spisov a len z opatrnosti verejne nepoviem, že smrdia všetkým, len nie právom a  spravodlivosťou. Pozerajúc sa na dôkazy, ich vykonanie, následné vyhodnotenie a sudkyňami vynesené rozsudky v kontexte s tvrdením svedka o ovplyvňovaní okresného súdu cez vplyvné osoby konkrétnym človekom zastávajúcim významnú verejnú funkciu ?  – niekde som počul, že tomu sa má hovoriť korupcia. A že to tak má definovať aj trestný zákon. Pre toho, kto korumpoval, ale aj pre korumpované osoby.

Korupcia totiž nie je len 20 dekov šunkového salámu venovaného vo forme poďakovania sa  od vďačnej babičky milej zdravotnej sestre pri prepúšťaní z nemocnice zato, že sa k nej správala ako k človeku a nie číslu z kartotéky.

Pre spoločnosť je ďaleko nebezpečnejším konanie sudcu na objednávku jednej zo strán sporu, či nekonanie sudcu tam, kde konať mal v súlade s právom a spravodlivosťou, aby bol potrestaný zločin.

Korupcia sa niekedy dokazuje ťažko. No ministerka má snahu, chuť aj prostriedky naše súdnictvo očistiť od ňou už spomenutej škodnej, ktorá ho rovnako ako opička Jankovská na zákazku od ľudí ako Kočner cielene zasvinili. Ministerka na to potrebuje podklady a dôkazy.

Je čas urobiť ďalší so sľubovaných krokov na ceste za právom a spravodlivosťou…

- Inzercia -
  1. Bez pochybností som za to aby spravodlivosť fungovala. Nič proti ministerke Kolíkovej, ale či je autorita bude musieť ešte len dokázať.

  2. Ja jej držím palce a dúfam že sa postará o úplatných sudcov a prokurátorov tak ako sľubuje

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články