Fakultná nemocnica Trnava spúšťa červenú zónu pre pacientov s COVID-19 a testovanie formou drive-in

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

FN Trnava |MM| Po zavedení triediaceho stanu Fakultná nemocnica Trnava spúšťa červenú zónu, ktorá má zvýšiť bezpečie pacientov a personálu nemocnice. Do červenej zóny nebude mať prístup bežný pacient a v tejto zóne bude pracovať personál Urgentného príjmu FN Trnava. Nemocnica spúšťa aj testovanie formou drive-in.

Po zavedení triediaceho stanu Fakultná nemocnica Trnava zvyšuje bezpečnosť pacientov a personálu spustením červenej zóny. Ide o špeciálne pracovisko, ktoré spĺňa najvyššie bezpečnostné kritéria. Toto pracovisko bude slúžiť na realizáciu zdravotníckych výkonov u pacientov, u ktorých bol potvrdený COVID-19.

„Fakultná nemocnica Trnava zriadila toto pracovisko za účelom jednoduchých výkonov u pacientov, ktorí majú potvrdený COVID-19. V rámci tohto pracoviska je vyhradená aj miestnosť, v ktorej sa môžu realizovať urgentné zákroky ako šitie pacientov, ošetrenie zlomenín a podobne“, uviedol generálny riaditeľ FN Trnava MUDr. Daniel Žitňan, MBA.

Celá červená zóna sa nachádza v Pavilóne chirurgických disciplín FN Trnava, ktorá je izolovaná od ostatných oddelení pavilónu. V rámci červenej zóny sa nachádza vyhradený vstup pre personál a miestnosti na prezliekanie. Prvá miestnosť na prezliekanie slúži personálu na oblečenie osobných ochranných pomôcok a druhá miestnosť slúži na vyzlečenie sa z ochranných osobných pomôcok, kde budú tieto pomôcky izolované a následne pôjdu na likvidáciu. V rámci zóny je aj miestnosť vyčlenená na urgentné zákroky a lôžková časť na zotavenie pacienta po zákroku.

Fakultná nemocnica Trnava bude viac testovať

FN Trnava navyšuje počet testov na COVID-19. Z 25 testov denne sa navyšuje počet na 50. Testovať sa začína od stredy 8.4. 2020 v čase od 8:00 do 12:00. Na test je potrebné objednať sa deň vopred na telefónnom čísle 0905 396 163 na presne určený čas. Pacient musí prísť na osobnom automobile a musí mať rúško, vlastné pero a rukavice. Pacient nevystupuje za automobilu, celý ster bude vykonaný cez okienko auta. Ak je pacient poistený v zahraničí, je nutné priniesť si so sebou tri kópie karty poistenca. „Som veľmi rád, že môžeme spustiť testovanie formou drive-in, čím môžeme navýšiť počet denne testovaných“ uviedol generálny riaditeľ FN Trnava Daniel Žitňan. Testovanie pacienta bude prebiehať pri triediacom stane.

Fakultná nemocnica Trnava spustila v polovici marca triediaci stan, ktorý slúži na filtráciu pacientov. Každý pacient a sprievod pacienta, ktorý ide do nemocnice, musí prejsť cez stan, kde sa zisťuje anamnéza pacienta a sprievodu pacienta. Následne je pacientom a sprievodu meraná telesná teplota. Pacienti, ktorí nemajú príznaky COVID-19 dostanú zelenú pásku a môžu ísť na vyšetrenie do nemocnice. Pacienti, ktorí majú príznaky COVID-19 budú vyšetrení v rámci červenej zóny.

– – –

Pozn. red. Dnešnej tlačovej konferencie sa zúčastnilo aj naše médium. Video reportáž momentálne spracovávame a bude uverejnená ihneď po spracovaní.

 

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články