Trnavská župa má kontajnerovú zubnú ambulanciu pre pacientov s ochorením COVID-19

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

TT SK |MM| Trnavský župan Jozef Viskupič dnes, spolu s ministrom obrany Jaroslavom Naďom, odovzdali zubným lekárom kontajnerovú zubnú ambulanciu. TTSK, aktuálne ako jediný kraj, má k dispozícii tento typ ambulancie, v ktorej bude poskytovaná zubná zdravotná starostlivosť. Kontajnerovú ambulanciu, ktorá je súčasťou vojenskej poľnej nemocnice, zapožičalo Ministerstvo obrany SR.

Ambulancia je určená pre pacientov, ktorí majú potvrdené ochorenie COVID-19. Tiež bude k dispozícii pre tých, ktorí majú výrazné príznaky choroby a veľkú pravdepodobnosť pozitivity na Covid-19 a potrebujú ošetrenie zubára. Fakultná nemocnica Trnava poskytla pre ambulanciu priestor, ako aj pripojenie na siete.

Trnavská župa sa dohodla so zubnými lekármi, ktorí budú takýchto pacientov ošetrovať. Pacienti budú objednávaní na presný čas. Poskytovanie zdravotnej starostlivosti prebehne za prísnych hygienických a epidemiologických podmienok tak, aby nebol ohrozený ošetrujúci lekár, ako aj samotný pacient.

Už v súčasnej dobe má Trnavský kraj funkčnú karanténnu zubnú pohotovosť, ktorá slúži na ošetrovanie pacientov, ktorí sú aktuálne v povinnej karanténe.

- Inzercia -
  1. a mohli by urobiť aj zubné ambulancie dostupné aj pre tých, ktorí COVID nemajú ?
    Čo máme robiť my ostatní, ktorým ste stopli objednané zákroky, preventívky a dentálne čistenia, udržiavačky zubných strojčekov a pod.?
    Doktorom, ktorí sa dali na ošetrenie pac. s COVIDom, klobúk dolu – ste neskutoční !

  2. Darcy nestresuj. Ja som tiež posúval termín preventívky u všeobecného lekára, posuniem preventívku u zubárky, mám pruh, ktorý teraz neriešim, odložil som rehabilitácie s nohou… A ty chúdiatko nemôžeš ísť na dentálnu hygienu. Naozaj ten koronavírus musí priniesť nejaké obete, aby si konečne ľudia uvedomili, že riešia taľafatky? Keď už toto ťa neprinúti zamyslieť sa nad tým aké nepodstatné veci ťa trápia, tak kedy chceš na to prísť?

  3. A ešte niečo. Skús trochu viac pokory a skromnosti, teraz je na to príležitosť. Možno sa lepšie pripravíš na situáciu, že možno za pár mesiacov budeš vďačná, že budeš mať čo vložiť do úst.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články