Vicepremiérka Veronika Remišová žiada Európsku komisiu o uvoľnenie pravidiel, aby sa eurofondy mohli čo najrýchlejšie presmerovať na boj proti koronavírusu

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

ÚPV SR II |MM| Ministri členských krajín zodpovední za eurofondovú politiku absolvovali videokonferenciu, na ktorej riešili balík opatrení na zmiernenie dopadov koronavírusu. Na sanáciu škôd spôsobených pandémiou Európska komisia plánuje využiť 37 miliárd eur.

Dnes nežijeme pokojné mierové časy a nie je čas na zbytočnú byrokraciu alebo technokratické prekážky. Každý jeden občan pociťuje následky pandémie vo svojom živote. Slovensko potrebuje okamžitú  pomoc. Požiadala som Európsku komisiu o maximálne zjednodušenie pravidiel a o flexibilitu tak, aby sme mohli všetky dostupné peniaze presmerovať na opatrenia na boj proti koronavírusu. Potrebujeme podporiť živnostníkov, podnikateľov, aby sme pomohli firmám udržať pracovné miesta. Potrebujeme peniaze pre nemocnice a našich zdravotníkov, na nákup zdravotníckeho materiálu. Musíme urýchlene riešiť finančnú a pracovnú situáciu ľudí, ktorí  musia ostať v dôsledku opatrení proti koronavírusu doma, aby vôbec prežili túto ťažkú situáciu. Slovensko robí všetko pre to, aby sme boj s vírusom vyhrali. To isté musí urobiť Európska komisia tak, aby sa peniaze z eurofondov uvoľnili na riešenie problémov, ktorým teraz čelíme“, povedala Veronika Remišová.

 

 

 

- Inzercia -
  1. Treba zobrať peniaze z ministerstva obrany,dnes nie je vhodná doba,hrať sa na vojnu..

  2. No prave naopak. Ale dufam ze nebude vojna v kazdom state ale anarchicka a pad systemu. V Madarsku uz preventivne armada obsadzuje dolezite zdroje, inštitúcie a podniky, firmy. Sme len na zaciatku pandemie a svetovej krízy

  3. Ona si myslí že hneď keď požiada tak jej dajú miliardy. S ňou sa tam ani nebudú baviť

  4. Realita,to si píš,že dostane,ako to vypadá,veľa peňazí bude prúdiť na Slovensko a iné krajiny EU.Len sa to musí šikovné využiť.Dufam že odolajú pokušeniu a peniaze sa dostanú na správne adresy.

  5. Je zaujímave,že ten perfektný kapitalizmus,neustale potrebuje štátnu pomoc…zdá sa,že nastal čas na nový..izmus..napr. kapitalizmus s ľudskou tvárou..

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články