Budeme testovať oveľa viac: Do testovania COVID-19 (koronavírus) sa zapoja aj súkromné laboratóriá 

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ministerstvo zdravotníctva SR |MM|

👉 Budeme testovať viac a rýchlejšie. Okrem regionálnych úradov verejného zdravotníctva sa do testovania rizikových osôb zapoja aj súkromné laboratóriá. Denne súkromné laboratóriá môžu urobiť zhruba 1200 testov, pričom každý deň sa môže tento počet zvyšovať. Vďaka týmto opatreniam sa zvýši kapacita vyšetrených vzoriek denne, ale aj skráti doba čakania na výsledok.

👉 Pri zdravotníckych zariadeniach majú pribudnúť vonkajšie odberné miesta, kde budú občanov testovať. Vďaka tomuto opatreniu budú chránení pacienti, ktorí nemajú podozrenie na tento druh ochorenia. Súkromné laboratóriá zabezpečia zvoz odobratých vzoriek do všetkých laboratórií bez ohľadu na to, či je štátne alebo súkromné.

👉 Po novom, bude výsledok z testovania na nový koronavírus dostávať každý, nielen ten, kto má výsledok pozitívny. Informáciu o pozitívnom výsledku testu pacienta by mal dostať aj jeho všeobecný lekár, pacienti v rizikovej skupine 65 plus by mali byť zároveň každý deň kontaktovaní.

- Inzercia -
  1. Ked sa zvýši testovanie,treba urýchlene otvoriť maloobchody,služby..je predsa nezmyselne zatvoriť obchody,kde cez den príde pár desiatok ľudi,ved ked sa ľudia nenakazia v potraviných,tak potom v tých malých obchodoch sa tiež nenakazia..jedine,čo by malo zostať najdlhšie zatvorene..sú šenky,reštaurácie,bary..

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články