Skauti hvezdármi?

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Niektorí si môžu myslieť, že skauting ponúka okrem výletov do prírody, len akcie v meste daného zboru. No my veríme v dobrodružstvá a zas a znova sme sa vydali, tento rok až do Senca, na stretnutie včielok a vĺčat – VVDčká. Naše dobrodružstvo sa začalo už v piatok 6.3 na vlakovej stanici a pokračovalo celý víkend. Napriek neočakávanému meškaniu vlaku sme sa dostali na miesto konania, ktorým bola stredná škola a začali našu cestu vesmírom. Tento výraz bol použitý preto, lebo témou boli práve hviezdne dni a plnenie odborky “Hvezdár”pre našich najmenších. Celý program – od zaujímavých scénok cez prednášky, tvorenie a hry bol vedený práve v tomto duchu a upriamoval našu pozornosť hore, na vesmír. Deti mali možnosť navštíviť planetárium, špeciálnymi teleskopmi pozorovať naše slnko, vyrobiť si papierový model slnečnej sústavy, namaľovať si svoje vlastné hviezdne tričko, vylúštiť hlavolamy a dostať sa von z escape room. Pozrieť si nádhernú rozprávku o Malom princovi, ktorý sa tiež pozeral na hviezdy a do diaľok. Okrem programu nám tieto spoločne strávené dni ponúkli možnosť nových skúseností s cestovaním, skvelého jedla, družinových zážitkov a novonadobudnutých vedomostí. Konkrétne sme sa dozvedeli názvy súhvezdí, informácie o planétach a zalovili sme si o odmenu v mestskej hre plnej hlavolamov a súradníc. Nachodili sme sa veľa po Senci, ale aj po našom ubytovaní. Výťahy boli odstavené a my sme mali to ʺšťastieʺ  bývať na 6. poschodí. Ale deťom to na energii rozhodne neubralo. Stále jej bolo dosť na hranie hier v telocvični, vyrábanie ďalekohľadu a nakoniec aj na záverečnú diskotéku, kde mali možnosť predviesť ich výtvory v podobe tričiek. V nedeľu ráno sme sa pobalili a po svätej omši spolu s balíčkom jedla, ktorý nám zabalili, sme sa vybrali s úsmevom na tvári na cestu domov.

V  dňoch, keď mnohí z nás trávime všetok čas len vo svojich príbytkoch padne dobre, myslieť chvíľu na niečo pozitívne. Určite si radi pripomenieme zážitky a radosť spred pár týždňov, kedy sa najmä tí mladší z nás stali na celý víkend hvezdármi a mohli skúsiť veľa nových a poučných aktivít.

Chcela by som sa aj poďakovať, v mene seredských skautov, dospelým, ktorí nás sprevádzali i rodičom, ktorí pri každej akcii do nás vkladajú svoju dôveru. Nakoniec chcem poďakovať aj organizátorom za skvelú akciu, pretože už teraz sa tešíme na budúci rok. Zdar!

Zora Valábková, 82. zbor Polaris Sereď

   

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články